Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-02-02 10:06:08

Mój fragment z Dzienniczka św. Faustyny

„O Boże wielkiego miłosierdzia, Dobroci nieskończona, oto dziś cała ludzkość woła z otchłani nędzy do miłosierdzia Twego, do litości twojej, o Boże; a woła potężnym głosem nędzy. Boże łaskawy nie odrzucaj modlitwy wygnańców tej ziemi…”.

Dzienniczek św. siostry Faustyny 1570

W Prologu Ewangelii wg św. Jana czytamy: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo… W Nim było życie…”. W Słowie zawiera się tajemnica życia. Słowo jest pokarmem dla istot duchowych. Anioł Światłości wiedząc o tym przychodzi do człowieka, któremu nie chciał służyć i który stał się przyczyną Jego upadku. Przychodzi ze słowem, ale już nie tym, które było na początku i przez które wszystko się stało, ale przychodzi ze słowem, które zrodziło się w istocie stworzonej jako sprzeciw wobec Słowa Bożego. A jak ono powstało, jak się zrodziło? Z pychy Lucyfera, z jego wywyższenia ponad wszystkich Aniołów. Oto ja, najwyższy z Aniołów mam służyć człowiekowi - nie będę służył istocie stworzonej, niższej ode mnie.

Człowiek otrzymuje od Anioła, który miał go strzec i mu służyć, słowo, które zostało już zatrute nieposłuszeństwem Bogu i niechęcią, czy wręcz nienawiścią do człowieka, jako istoty niższej. Takie zatrute słowo niszczy człowieka i doprowadza go do upadku, do śmierci. Wiemy, że najpierw pojawiła się śmierć duchowa, a później dopiero śmierć cielesna.

Zatrute słowo wywoływało coraz to nowe choroby w życiu ludzi doprowadzając całą ludzkość coraz bardziej do bezsensu życia. Ludzkość cierpiąc wołała do Boga przez wieki. I Bóg w swoim miłosierdziu przyszedł do zagubionej ludzkości. Przeczyste Słowo przyszło na ziemię, aby leczyć zabłąkaną ludzkość. I my jesteśmy już tego świadkami, ponieważ na ziemi jest już głoszone przez Kościół Chrystusowy Słowo, które zwyciężyło śmierć. Szatan, co prawda już pokonany przez Chrystusa, rozpoczął teraz zaciętą walkę z tymi, którzy głoszą słowo Chrystusa, czyli słowo Prawdy. A w jaki sposób walczy? Poprzez słowo! Jakie? Uwodzące, pożądliwe, kłamliwe, wulgarne. Dlatego też opanował finanse, a poprzez nie media i sieje swoje słowo, a z nim coraz większe spustoszenie na świecie.  I tak cywilizacja życia, poprzez swoje nieliczne media katolickie, jest w głębokiej defensywie. Natomiast cywilizacja śmierci osiąga swój tryumf. Bóg widząc zagubioną ludzkość przychodzi nam z pomocą przez pokorne naczynia, osoby, dając przez nie swoje Słowo, abyśmy się nim karmili i wołali z głębi naszej nędzy do Tego, który jest Życiem i zwycięża wszelką śmierć, duchową i fizyczną!

„I spodziewamy się, że otrzymamy wszystko, co nam jest obiecane przez Jezusa, pomimo całej nędzy naszej, bo Jezus jest ufnością naszą, przez Jego miłosierne Serce przechodzimy jak przez otwartą bramę do nieba” (Dz 1570)

o. Piotr Idziak SJ

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej