Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-01-05 11:25:00

W przyszłość z nadzieją

Ostrów Wielkopolski. Ks. bp Łukasz Buzun uczestniczył 16 grudnia w spotkaniu opłatkowym w areszcie śledczym.

Wizyta Ks. Biskupa rozpoczęła się od spotkania z pracownikami. Obecnych powitał zastępca dyrektora porucznik Maciej Żurkowski. Składając życzenia i przełamując się opłatkiem bp Buzun zauważył, że więzienie nie jest miejscem wykluczenia, ale powrotu do społeczeństwa, gdzie zachodzi proces resocjalizacji. Życzył obecnym, by czas Adwentu był czasem odrodzenia. - Ważne jest, aby w tym czasie przystąpić do sakramentu pokuty, przyjrzeć się swojemu życiu, zadbać o modlitwę. Każdy z nas potrzebuje duchowego odrodzenia i tego chciałbym życzyć na pierwszym miejscu. Święta Bożego Narodzenia są świętami rodzinnymi. Życzę, aby czas spędzony w rodzinie był czasem odnowienia relacji w rodzinie, podzieleniem się dobrym słowem, przeproszeniem za to, co było złe - powiedział. Po odczytaniu Ewangelii o Bożym narodzeniu życzenia złożył Ks. Kapelan aresztu. O przyjściu na świat Syna Bożego przypomnieli osadzeni, młodzież II LO w Ostrowie w przygotowanych z Ks. Kapelanem jasełkach. Jako podziękowanie aresztanci ofiarowali Biskupowi obraz przedstawiający osobę ks. kard. Mieczysława Ledóchowskiego, namalowany przez jednego z osadzonych. Ks. bp Łukasz mógł zwrócić się do prawie 200 aresztantów za pośrednictwem radiowęzeła. - Rozpoczęliśmy Rok Bożego Miłosierdzia, który jest czasem łaski. Człowiek, który korzysta z Bożego miłosierdzia nie pozostaje uwięziony w swojej przeszłości, ale zaczyna patrzeć na teraźniejszość i w przyszłość z nadzieją - podkreślił Ks. Biskup. Wskazał, że więzienie ma być miejscem odnowy życia. - Tajemnica Bożego miłosierdzia mówi, że człowiek, który popełnił błędy, grzechy nie musi się załamywać, ale może zamknąć ten okres życia i starać się pójść inną drogą. Na krzywych drogach ludzkiego życia Bóg chce pisać swoje proste myśli. Czas Adwentu i Rok Bożego Miłosierdzia niech skłania do refleksji nad swoim życiem w świetle wiary nad. Nawrócenie jest wzięciem odpowiedzialności za swoje czyny i wlewa w serce nowe siły do tego, żeby rozpocząć nowe życie - podkreślił. Potem nadszedł czas na dzielenie się opłatkiem w celach.
Wszyscy otrzymali kartki świąteczne wykonane przez uczniów SP nr 9 w Ostrowie. W spotkaniu uczestniczyli też: ks. prałat Tomasz Ilski, proboszcz ks. kanonik Krzysztof Nojman, kapelan aresztu ks. Paweł Wczesny, były kapelan ks. Aleksander Nawrocki, ks. wikariusz Mateusz Setecki, kapelan Biskupa ks. Rafał Kopis, przedstawiciele Bractwa Więziennego i młodzież.

ReJGaleria fotografii

Przeglądaj galerię wersji Flash

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej