Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2016-01-05 10:42:50

W Domu Jana Pawła II

Ostrów Wielkopolski. Ks. bp Edward Janiak spotkał się z księżmi seniorami mieszkającymi w Domu im. św. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Dziękował im za gorliwą posługę i cierpienia ofiarowane Kościołowi. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli też: ks. bp senior Stanisław Napierała, ks. bp senior Teofil Wilski i dyrektor domu ks. prałat Jan Wolniak.


Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Bożym narodzeniu przez ks. kanonika Mirosława Łacińskiego rozważanie poprowadził ks. prałat Kazimierz Walczak. Dziękował on Biskupowi Kaliskiemu za posługę w diecezji. Słowa wdzięczności skierował także do pierwszego Biskupa kaliskiego i ks. bp. Teofila Wilskiego.

W swoim słowie do księży seniorów Ordynariusz podkreślał, że optymizm płynie z wiary i dodał, że św. Jan Paweł II do końca całym sobą dawał świadectwo. Wskazał, że uznany został cud Matki Teresy z Kalkuty, która siły do swojej posługi chorym i umierającym czerpała z modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Wskazywał na Rok Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. - Wszyscy jesteśmy grzesznikami, nie wolno gardzić łaską Bożą. Nie ma takiego grzechu, którego Pan Bóg by nie odpuścił. Papież bardzo zobowiązuje do świadectwa, że miłosierdzie to jest konkretna postawa i swoją osobą ujmuje świat. Opatrzność na dzisiaj daje nam takiego papieża, który całą swoją siłą pokazuje nam którędy jest droga do nieba - stwierdził bp Janiak. Podziękował bp. Stanisławowi Napierale za utworzenie w diecezji Domu Księży Emerytów, a bp. Teofilowi Wilskiemu za jego posługę. Szczególne słowa wdzięczności skierował do dyrektora domu ks. prałata Wolniaka za troskę o mieszkających tutaj kapłanów. Dziękował księżom seniorom za trud duszpasterski. Życzył kapłanom zdrowia i błogosławieństwa Bożego. - Niech Pan Bóg ma was w opiece. Życzę zdrowia i siły do dźwigania krzyża, a w sędziwym wieku nie odłączny jest ten krzyż. Życzę też dużo radości z poczucia dobrze spełnionego obowiązku w kapłaństwie. Starajcie się dalej służyć sobą, dawać świadectwo wobec siebie nawzajem i proszę o modlitwę, żeby moje posługiwanie wśród wiernych przynosiło jak najlepsze owoce - powiedział Hierarcha. Po przełamaniu się opłatkiem biskupi zasiedli z kapłanami do wieczerzy.

Ewa Kotowska-Rasiak


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej