Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-12-07 11:30:19

Król Wszechświata

Raszków. Ostatnia niedziela Roku liturgicznego - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest głównym świętem patronalnym wielu organizacji kościelnych, np. Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i oczywiście najliczniejszej grupy, bo przecież jest praktycznie w każdej parafii, czyli Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym roku nasze świętowanie zbiegło się z dniem wspomnienia św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej, organistów i chórów.  

Podczas Eucharystii, którą sprawował ks. proboszcz kanonik Grzegorz Kamzol w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie spotkały się parafialne oddziały Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgiczna Służba Ołtarza i Schola. Nie wyobrażam sobie, aby grupy parafialne mogły świętować bez Mszy Świętej, która jest „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” (KKK 1324). To właśnie ze stołu Eucharystycznego czerpiemy siłę do podejmowania kolejnych wyzwań i moc do dalszego działania. W ten wyjątkowy dzień Akcja Katolicka zorganizowała konkurs na najpiękniejszą koronę, które dzieci wykonały same lub z pomocą rodziców. Każde z nich otrzymało słodki upominek.

KS


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej