Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-12-03 11:25:37

„Słodkie kłamstwa 24 godziny na dobę”

ksiazkaKsiążka „Słodkie kłamstwa 24 godziny na dobę” to znakomite kompendium wiedzy na temat kłamstw, które każdego dnia podsuwa człowiekowi szatan. Przede wszystkim zależy mu na tym, żebyśmy myśleli, że Bóg czegoś skąpi swoim wiernym, czy zabrania, żeby zabrać im radość codzienności i szczęście. Tymczasem jest zupełnie na odwrót, bo przecież szatan jest ojcem kłamstwa. Przez całą dobę pracuje nad wzbudzaniem wątpliwości w ludziach, zapewnia ich, że pewne sprawy można sobie odpuścić - namawia do odkładania wszystkiego na później; że nie trzeba wierzyć prawdziwie, żeby praktykować religię; że nie trzeba okazywać tego, że jest się wierzącym. Szatan jest wyjątkowo przewrotny, bo z jednej strony zależy mu bardzo, żeby podkopać wiarę w siebie, poczucie własnej wartości chrześcijanina, a z drugiej strony podsuwa mu myśli o tym, że jest lepszy od innych, że wszyscy wokół zachowują się przecież dużo gorzej, więc nie warto się starać. Jednym z kolejnych wielkich kłamstw jest twierdzenie o niesprawiedliwości Boga, który rzekomo jest okrutnym sędzią, który bezlitośnie zsyła na ludzi klęski żywiołowe, wypadki, choroby i inne nieszczęścia. Prawda jest jednak zupełnie inna, Bóg czasami dopuszcza zło, które człowiek sam ściąga na siebie, ale tylko po to, żeby powstało większe dobro, które nie zawsze jest widoczne od razu. Autorzy demaskują jeszcze inne kłamstwa szatana. Warto przekonać się, jak często dajemy się nabrać.
Marcin Jakimowicz, ks. Rafał Jarosiewicz „Słodkie kłamstwa 24 godziny na dobę”, wydawnictwo eSPe 2015, cena: 12 zł.

 

„Święte małżeństwo” 

ksiazkaKsiążka „Święte małżeństwo” właściwie nie jest szczególnie odkrywcza, a przynajmniej nie powinna, a jednak dla wielu może być wielkim odkryciem, a nawet czymś obrazoburczym. Większość młodych myśląc o małżeństwie, myśli o źródle szczęścia i satysfakcji i nie ma w tym kłamstwa, jednak małżeństwo przede wszystkim ma być drogą do świętości i najlepszą szkołą charakteru, a zatem nie należy szukać łatwych relacji. We wszystkim, co mężczyzna i kobieta przeżywają w małżeństwie (również relacje z dziećmi, czy życie seksualne małżonków) ma służyć ich wspólnej drodze do Boga i kształtowaniu, pogłębianiu relacji nie tylko między sobą, ale także ze Stwórcą. Zbyt często w życie sakramentalnych par wkrada się egoizm, dążenie do samorealizacji kosztem drugiej osoby i kosztem związku, tymczasem bardzo ważne jest, żeby oboje pamiętali, że mają być przede wszystkim sługami współmałżonka. Każda trudna sytuacja w małżeństwie, każdy smutek odpowiednio przemieniony w pełnym zaufaniu do Boga może mężczyznę i kobietę zbliżyć do świętości.
Gary Thomas „Święte małżeństwo”, wydawnictwo Aetos 2014, cena: 38 zł.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej