Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-10-22 11:09:57

kwartlanikJest już czwarty numer "Okna Wiary" - kwartalnika "Opiekuna", w którym rozmawiamy z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.

Głównym tematem kolejnego numeru jest:
Małżeństwo i przygotowanie do sakramentalnego małżeństwa

Wśród nabywców kwartalnika wylosujemy osobę, która wybierze się na ciekawą pielgrzymkę w naszym kraju. Szczegóły wkrótce.

W numerze m.in:

OD NARZECZEŃSTWA DO MAŁŻEŃSTWA - ks. Marek Dziewiecki

On i ona nie zawrą małżeństwa przez to tylko, że całymi latami będą się spotykać na randkach, wyjeżdżać razem na wakacje. Jeśli któregoś dnia nie zaczną wprost rozmawiać o swoich zamiarach na przyszłość, że tworzą parę po to, by zawrzeć małżeństwo, to któregoś dnia się rozstaną.

ŚLUB NAM NIEPOTRZEBNY? - o. Jacek Salij OP

Wiele osób decyduje się na życie bez ślubu uważając, że to tylko „jakiś tam obrzęd”, czy też „urzędowy stempelek”. Jednak autentycznie wierzący katolik nawet nie umie sobie wyobrazić tego, że mógłby nie otworzyć na łaskę sakramentalną tak istotnego wymiaru swojego życia, jakim jest związek małżeński i budowanie rodziny.

ŚWIĘTY JÓZEF, KTÓRY UCZYMIŁOŚCI - Rafał Porzeziński

Nie ma granic dla rozwoju człowieka. Jeżeli kochasz,i tego uczy nas św. Józef, to nie akceptujesz, ale chcesz ciągłej zmiany dla tego, kogo kochasz. Pragniesz, by on stawał się coraz lepszy, piękniejszy coraz pełniejszy, coraz bardziej męski, coraz bardziej kobiecy - w zależności od tego, jaką płeć dostałeś. To jest tak naprawdę prawdziwa miłość.

KTÓŻ ZNAJDZIE NIEWIASTĘ MĘŻNĄ? - Mikołaj Kapusta

Po hucznym koncercie chrześcijańskiego rapera leżeliśmy zmordowani na swoich łóżkach. Razem z kumplem, chociaż na koncercie zdarliśmy trochę gardła, wymienialiśmy się myślami o związkach damsko-męskich. Typowe, nocne, męskie pogaduchy.

Jak zamówić?

O kwartalnik można pytać Księży Proboszczów, bądź bezpośrednio zamówić w redakacji tel. 62 766 07 17
e-mail: kwartalnik@opiekun.kalisz.pl. Możliwość odebrania w parafii lub wysyłki pocztowej (koszt wysyłki 1 egzemplarza 1,80 zł).Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej