Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-09-25 10:33:57

„Cuda św. Antoniego. Świadectwa i modlitwy” 

cuda„Cuda św. Antoniego. Świadectwa i modlitwy” to druga po książce „Cuda św. Józefa” tego typu pozycja Wydawnictwa WAM, wydana w podobnej oprawie graficznej, a obraz na okładce pochodzi z tego samego kościoła, co obraz św. Józefa w przypadku pierwszej książki, czyli z kościoła św. Józefa na ul. Poselskiej w Krakowie. Cuda św. Antoniego zebrała Elżbieta Polak i to ona wprowadza czytelnika w życie tego Świętego i charakter cudów, których dokonuje Bóg za jego wstawiennictwem, nie zapominając o jego objawieniach na terenie Polski. Obok konkretnych historii osób, które prosiły św. Antoniego o łaskę i otrzymały ją, są tutaj także świadectwa takich czcicieli Świętego, których prowadził on przez całe życie, wypraszając u Boga szczególną opiekę i łaski w każdym czasie. Taką osobą jest Irena Kołodziejczyk, pseudonim Antoni, której Święty pomagał od dzieciństwa, poprzez czasy wojenne aż do współczesnych. Inną szczególną historią są dzieje rodziny wywiezionej na Syberię. Pierwszym cudem było to, że ojcu rodziny - polskiemu oficerowi pozwolono wyjechać razem z żoną i dziećmi; drugim ocalenie matki z dziećmi z zamieci, w której zgubili drogę do miejsca zamieszkania. Ukazał im się wówczas mężczyzna, który wskazał drogę i podał kromkę chleba, a potem zniknął wśród zamieci - nikt nie miał wątpliwości, że był to cud św. Antoniego. Kolejnym osobom Święty z Padwy uprosił u Boga nawrócenie, głęboką miłość do Jezusa i Jego sakramentów.
W publikacji tej znajduje się ponad 40 świadectw oraz duży wybór modlitw do św. Antoniego (o niektórych z nich pewnie wielu nawet nie wie - choćby Godzinki o św. Antonim Padewskim) oraz życiorys Świętego i dwa jego kazania (był znany przecież z wielkiego talentu kaznodziejskiego) – „O jałmużnie” i „O usilności modlitwy”.
„Cuda św. Antoniego. Świadectwa i modlitwy” Elżbieta Polak,
Wydawnictwo WAM 2015, cena: 25 zł.

 

„100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków”

100Książka „100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków” to nowość Wydawnictwa Święty Wojciech, której bogactwo treści jest odwrotnie proporcjonalne do formy. Ta niewielka publikacja zawiera sto ludzkich lęków (od lęku przed osądem, krytyką, odpowiedzialnością, podejmowaniem decyzji, porażką, przez lęk przed ciemnością, chorobą, własną złością, po lęk przed samotnością, Bogiem, śmiercią, czy końcem świata). Po przeczytaniu tej książki, a nawet już po przejrzeniu spisu treści czytelnik uświadamia sobie, z jak wieloma lękami musi każdego dnia walczyć. Mimo to książka w krótkich i konkretnych słowach uświadamia przede wszystkim niepodważalny fakt, że Bóg jest zawsze z nami i z Jego pomocą można pokonać wszystkie swoje lęki. Ponadto w każdym rozdziale Autor podaje trafne wskazówki, co robić, aby stanąć do walki z danym lękiem - w przypadku lęku przed podejmowaniem decyzji jest to metoda małych kroków. W przypadku lęku przed chorobą jest to racjonalizacja (choroby nie przytrafiają się nikomu nieustannie i w wielkiej liczbie) i nastawienie na pełną zaufania do Boga walkę z chorobą (jeżeli już zdarzy się, że przyjdzie) z jednoczesnym pogodnym jej przyjęciem. Rady, które z początku mogą wydawać się zbyt banalne, czy ogólnikowe okazują się działać w praktyce.

„100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków” Yves Boulvin,
Wydawnictwo Święty Wojciech 2015, cena: 16 zł.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej