Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-09-22 10:51:11

Caritas uchodźcom

Warszawa. Organizacje pozarządowe wspierające imigrantów, w tym kościelne Caritas, zostały zaproszone przez Urząd ds. Cudzoziemców do rozmów o tym, jak pomóc uchodźcom.

Organizacje pozarządowe, które od lat zajmują się wspieraniem migrantów, także Caritas, uczestniczą w rozmowach na rzecz planów przygotowanych przez stronę rządową na rzecz przyjęcia przesiedlonych i relokowanych cudzoziemców. Caritas od dawna stara się wspierać migrantów. To ludzie, którzy potrzebują pomocy. Dla Caritas Polska temat pomocy migrantom i uchodźcom jest niezwykle ważny. Od wielu lat organizacja jest również zaangażowana w projekty, których celem jest uwrażliwienie społeczeństwa polskiego na wielokulturowość, która jest nieodłącznym zjawiskiem migracji. W ramach pomocy dla cudzoziemców Caritas tworzy Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Są one odpowiedzialne za udzielanie wsparcia cudzoziemcom, którzy znaleźli się w Polsce. W roku 2014 Centra Caritas pomogły ponad 3 tys. uchodźcom. Zapewniły im m. in. wsparcie socjalne, edukacyjne i psychologiczne. Przebywający w Polsce migranci otrzymują wsparcie bez względu na pochodzenie. Dla pracowników Caritas, którzy zajmują się na co dzień organizacją pomocy dla uchodźców najważniejsza jest przynależne każdemu człowiekowi prawo do godności ludzkiej bez względu na narodowość, wyznanie i kulturę.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej