Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-09-10 11:01:25

„Któż jak nie Bóg” 

ktoz jak BogMożna powiedzieć, że w życiu Jennifer, bohaterki książki „Któż jak nie Bóg” Stwórca, był nieustannie obecny. Począwszy od obozu we wczesnym dzieciństwie, na którym mogła wybrać Jezusa jako swojego Zbawiciela, ale... nie zrobiła tego ku zgorszeniu otoczenia. Po prostu w Niego nie wierzyła, mimo, że ciągle ją „prześladował”, w szkole, potem na studiach podczas wykładów. Drażnił ją do tego stopnia, że postanowiła zmienić uczelnię. Potem poznała swojego przyszłego męża, który, jak się okazało, był chrześcijaninem i chętnie rozmawiał z ukochaną o wierze. Opowiadał jej choćby o chwili swojego chrztu, który przyjął w wieku trzynastu lat i o tym, jak odczuł wtedy wyraźnie czyjąś dobrą obecność - promieniował jakby wewnętrznym światłem. Sceptycyzm Jennifer natomiast przyjmował ze spokojem i cierpliwie wierzył, że ten ateizm w końcu jej „przejdzie”. Sama bohaterka z jednej strony deklarowała się jako niewierząca, z drugiej jednak próbując udowadniać ciągle nieistnienie Boga nieświadomie szukała Go, bo mimo życiowych sukcesów i udanego życia często odczuwała wewnętrzną pustkę. Kiedy po serii pewnych zdarzeń (jednym z nich była książka o Jezusie, która „przyciągnęła” ją w księgarni) w końcu nawróciła się - dostała śmiertleną diagnozę.
Książka ta jest pełną emocji powieścią ze sprawnie prowadzoną akcją, która wciąga czytelnika w osobiste zmagania Jennifer. Po skończeniu lektury ma się wrażenie, że Bóg od początku prowadził bohaterkę do siebie, także w latach niewiary. Może właśnie po to, żeby wiara, która pojawiła się w jej życiu była nie tylko łaską, ale także wynikiem długich i prowadzonych metodą „małych kroków” poszukiwań w różnych źródłach, dociekań, nieustannego zadawania pytań oraz osobistą decyzją. W przypadku pewnych osób nawrócenie jest kwestią jednego, przełomowego momentu, jednak o wiele częściej, tak jak w przypadku Jennifer to kwestia długiego procesu, którego początku można nawet nie dostrzec. Warto zauważyć, że mimo lat niewiary Jennifer nie udało się całkowicie „pozbyć” tematu Boga ze swojego życia, On ciągle był w nim obecny - Któż jak nie Bóg?

„Któż jak nie Bóg? Historia nawróconej” Jennifer Fulwiler, tłumaczenie Maria Jaszczurowska, Wydawnictwo Fronda 2015, cena: 34 zł.

Dlaczego wierzyć Biblii?

dlaczego wierzycHarold J. Sala chce nam pomóc zrozumieć, dlaczego Biblia jest właśnie tą jedyną książką, przedstawia więc fascynujące dowody, osobiste historie i przykłady tłumaczące z jakiego powodu Biblia: jest unikalna pod względem tego co mówi, do kogo i jaką tworzy całość; znajduje potwierdzenie w archeologii, astronomii oraz innych dziedzinach nauki i ma z nimi bliskie związki; pokazuje jak przekroczyć w naszym życiu przepaści związane ze znaczeniem, relacjami, etyką, czy zachowaniem. Książka „Dlaczego wierzyć Biblii?” to doskonała pozycja dla każdego, kto do wiary idzie drogą rozumu. Jedni twierdzą, że to nie jest dobra droga, inni jednak w ten sposób podążają do Boga.

„Dlaczego wierzyć Biblii?” Harold J. Sala,
Wydawnictwo Studio DR 2013, cena: 22 zł.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 12(525) od 3 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
o tym, dlaczego litania ma 33 wezwania i akurat takie, a nie inne?

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej