Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-08-04 11:30:26

Rowerem po zdrowie i moc ducha

rower

Opatów. Jeżdżenie rowerem staje się nie tyle trudem pokonania jakiegoś dystansu, ale przede wszystkim okazją do zwiedzania mało znanych zakątków powiatu kępińskiego i wieruszowskiego. W Opatowie do kilku lat działa nieformalna grupa osób, które jako cel swych wędrówek rowerowych postawiła sobie m.in. miejsca uświęcone.

Od trzech lat wszyscy chętni bez względu na wiek udają się do Częstochowy na Jasna Górę. Specyfiką każdej pielgrzymki jest to, że uczestnicy jadą rowerami w obie strony. W ubiegłym roku niewielka grupa udała się także w dwudniową pielgrzymkę do Lichenia. Ten rok z kolei zainaugurowana została I rowerowa Droga Krzyżowa (40 km) Od św. Floriana do św. Idziego. Z kolei tuż po uroczystości Bożego Ciała sześcioosobowa grupa rowerzystów wyjechała w pielgrzymce na Górę św. Anny. Był także rajd do sanktuarium sw. Idziego w Mikorzynie. To jednak nie wszystko w Sierpniu planowana jest trzydniowa pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (Kraków). Już teraz chętni i zainteresowani mogą zgłaszać się do pana Kowalskiego  535 034 462. Czas pokaże czy na ten rok to już wszystko.

MK

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej