Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-06-08 12:10:13

Noc Ducha

OSTRÓW WIELKOPOLSKI. W noc przed Pięćdziesiątnicą w kościele pw. św. Antoniego modlono się o nowe zesłanie Ducha Świętego. Czuwanie zorganizował z 23 na 24 maja Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej z jego przewodniczącym ks. kanonikiem Dominikiem Wodniczakiem.


Słowa Jezusa jako Dobrego Pasterza, za którym owce postępują, bo głos Jego znają i który zna swoje owce i życie oddaje za owce z Ewangelii wg św. Jana stały się oparciem dla konferencji, a właściwie dzielenia się życiem mocą Ewangelii przez ks. Piotra Górskiego, wicerektora kaliskiego seminarium. Wybrał je dlatego, że Ewangelii słuchamy w „stadzie”, czyli we wspólnocie braci. - Kiedy chcemy żyć mocą Ewangelii musimy pozwolić, abyśmy to nie my interpretowali i rozumieli Słowo. Musimy pozwolić, aby to Słowo interpretowało nasze życie. Co to znaczy? Chrześcijanin to nie jest ktoś, kto otwiera Biblię i zaczyna kombinować, jak by je zrozumieć. Słowo objawia się we wspólnocie Kościoła, ono jest dla nas interpretowane, ale to ono objaśnia nasze życie - wyjaśnił ks. Górski. - Jeżeli chcemy, by Słowo interpretowało nasze życie to powinniśmy otworzyć Słowo i spytać: w jakim jestem momencie mojego życia? Co to słowo mówi o mnie? Gdzie ja jestem? - kontynuował. Chrześcijanin, który chce żyć mocą Ewangelii musi zgodzić się na to, by dawać swoje życie w darze. Ks. Piotr przypomniał też, że żyć mocą Ewangelii to żyć Duchem Jezusa Chrystusa. Świadectwem o działaniu słowa w życiu podzielili się również siostra Augustyna, dominikanka oraz małżeństwo Jarek i Sylwia. Potem nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem, modlitwa księży nad ludźmi, adoracja w ciszy i wspólne uwielbienie poprowadziło wszystkich do „centrum” czuwania, czyli Mszy św. o północy. Przewodniczył jej ks. bp Łukasz Buzun, który wygłosił homilię. Przypomniał on, że Duch Święty chce napełnić każdego, ale możemy zamknąć serce na Jego działanie poprzez brak ufności Bogu. Otwieraniem się na działanie Ducha Świętego, który nadaje sens naszemu życiu, jest przeżywanie Eucharystii. Dzięki Duchowi Świętemu człowiek wychodzi poza ograniczenia i przemienia serce.

ReJ


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej