Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-06-03 10:51:58

XXII Spotkanie Młodych w Wołczynie

wolczyn

Blisko tysiąc młodych ludzi zgromadzonych wokół Jezusa, poruszające nabożeństwa, wyjątkowi goście, niezapomniane koncerty - oto fenomen „Wołczyna”, czyli ogólnopolskiego spotkania młodych, które w naszej diecezji od 22 lat organizują Bracia Mniejsi Kapucyni.  

Wołczyn zmienił moje nastawienie do wiary. Wszystkie nabożeństwa i modlitwa wstawiennicza sprawiły, że na nowo uwierzyłam w moc Jezusa Chrystusa. To magiczne miejsce. Można spotkać wielu wspaniałych ludzi, którzy są otwarci i sprawiają, że atmosfera jest po prostu niesamowita. Jestem tu pierwszy raz i wcale tego nie żałuję. Jeśli nadarzy się taka okazja, to na pewno przyjadę raz jeszcze.
Kasia

Kolejny raz na Wołczynie. Dlaczego? Bo jest tu wspaniała, Boska atmosfera. Na tym spotkaniu wszystkie moje troski znikają. Ludzie z całej Polski - razem na modlitwie i koncertach, wielka, młodzieżowa wspólnota. Jeśli jesteś wierzący lub nie, i tak znajdziesz tutaj zrozumienie.
Rafał

„XXII Spotkanie Młodych w Wołczynie pod hasłem Trwaj w miłości uważam za otwarte!”. Tymi słowami 13 lipca rozpocznie się sześciodniowa przygoda, w której młodzież będzie miała szansę zatrzymać się nad cnotą miłości. Pierwsze kroki poprowadzą do odkrycia, że to Bóg jest Miłością. Stworzył świat i człowieka z miłości i dla miłości. Przez kolejne dni młodzi zobaczą, że nie potrafią kochać tak, jak Bóg. Po pierwsze nie potrafią kochać siebie. Nie chodzi tylko o wygląd zewnętrzny, ale również swoją historię życia. Nie potrafią też kochać bliźnich. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zacząć kochać miłością Bożą siebie i innych. Dopiero przyjęcie bezinteresownego daru miłości Bożej otwiera nowy etap: kochania nią siebie i drugich. Tą drogą poprowadzi młodych: codzienna Eucharystia, konferencje, spotkania w grupach i wieczorne nabożeństwa. Nie zabraknie też wzajemnych spotkań, czasu na sakrament pojednania i odpowiedzi na trapiące pytania. Czujesz tęsknotę za „Trwaniem w miłości” - przyjedź do Wołczyna!

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Kamila, 2016-02-01 08:54:57

To czas radosci i bycia z innymi dzielac sie swoja wiara.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej