Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-05-26 11:23:34

Przyszli do Mamy

twardogora

Twardogóra. Od 30 kwietnia do 3 maja odbyła się Pielgrzymka Ministrantów do twardogórskiej Maryi Wspomożycielki. W tym roku pojawiło się ponad 500 osób wraz z opiekunami i organizatorami.

To spotkanie było niezwykłe, bo jubileuszowo podwójne. Salezjanie świętują 200-lecie urodzin ks. Bosko, a tegoroczny PiM odbył się po raz 35. Kl. Krystian Sukiennik sdb pojawił się na pielgrzymce po raz drugi. – Podoba mi się to, że czuć taką jedność salezjanów. My jesteśmy praktycznie ze wszystkich placówek, dla nas dla współbraci jest to bardzo dobra okazja, by pokazać na zewnątrz co my robimy, naszą miłość do młodzieży - podkreśla. Z okazji jubileuszu był tort, a także sztuczne ognie. Wszystko rozpoczęło się meczem piłkarskim Salezjanie - Twardogórzanie. Puchar kustosza sanktuarium odebrali zawodnicy Twardogóry. Samych konkurencji na PIM-ie trudno zliczyć: wielobój, piłka halowa, bieg na 100 i 400 metrów, gra miejska, zawody strzeleckie, sztafeta i wiele innych. W piątek odbył się przemarsz ministrantów ulicami Twardogóry z sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Marcin Kaczyński, który jest lektorem z parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu, zapytany o wrażenia odpowiada: - Dla mnie to pierwsza pielgrzymka i bardzo mi się podoba. Jest to coś niesamowitego. Rywalizacja jest ogromna, ale też jest bardzo zabawnie. Myślę, że wybiorę się w przyszłym roku – dodaje. Na pielgrzymkę zostali zaproszeni także rodzice ministrantów. Dla Katarzyny Skibiszewskiej, mamy 11-letniego Mateusza, to pierwsza pielgrzymka ministrantów. - Syn jest szczęśliwy, to ja też. Co prawda ja tu widzę chaos, ale dzieci wiedzą, co mają robić, a to oznacza, że organizacja jest świetna. Ja mam funkcję towarzysząco-dopingującą - mówi pani Kasia.
Codziennie były nabożeństwa, Eucharystia i Apel Jasnogórski. Oprócz sportowych rozgrywek, nie zabrakło czasu na formację. Organizatorzy postarali się o niespodzianki. Pojawił się m.in. Kabaret Świerszczychrząszcz i grupa akrobatyczna Everest. Uczestnicy byli naprawdę zaangażowani w udział w konkurencjach, a podczas Eucharystii potrafili się wyciszyć. W końcu przyszli do Mamy, oddać się pod jej matczyną opiekę.

Małgorzata Gajos

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej