Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-04-08 12:05:24

ZWIERZAKI Z BIBLII (14)
Psalm owieczki czyli... mój psalm

Dziś o owieczkach po raz ostatni ;-). Bo choć owieczek w Biblii dostatek, nie możemy przecież mówić o nich bez końca. Dziś opowiemy sobie o wielkim i słynnym królu Izraela, który uważał się za owieczkę Pana Boga.

Król ten nosił imię Dawid, ale nim został królem był nikomu nieznanym pastuszkiem owiec i najmłodszym synem człowieka o imieniu Jesse. Więc kiedy Dawid był jeszcze pastuszkiem stad swego ojca lubił grać na zrobionych przez siebie instrumentach i układać piosenki dla Pana Boga. Bo musicie wiedzieć, że Dawid bardzo kochał Pana Boga. Nie były to jednak piosenki jak choćby „Wlazł kotek na płotek” czy takie, które można usłyszeć w radiu. Były to piosenki opowiadające o wielkości i dobroci Boga, a także o tym, że jak Pan Bóg wspiera Dawida. Te piosenki nazwano psalmami i wyobraźcie sobie, że po dziś dzień, czyli od tysięcy lat, są śpiewane w kościołach, zwłaszcza w czasie Mszy Świętych. Najbardziej znaną piosenką Dawida jest Psalm: „Pan jest moim pasterzem”. Ciekawe prawda? Bo przecież pasterza mogą mieć tylko zwierzęta, nie ludzie. Bo to ludzie są pasterzami zwierząt. A Dawid, który w dodatku sam był pasterzem, stworzył psalm mówiący o tym, że on, będąc pasterzem też ma pasterza i jest nim Bóg. W tym psalmie Dawid przedstawia siebie jako owieczkę Pana Boga. Jako Bożą owieczkę, którą Bóg wspaniale się opiekuje. Dba o to, by miała co jeść, więc prowadzi ją przez zielone pastwiska pełne smacznej trawy. Dba o to, by nie była spragniona, więc prowadzi ją do wód. Dba o to, by nie była zmęczona, więc pozwala jej odpoczywać na łonie przyrody. Dawid napisał też, że Bóg-Pasterz chroni swoją owieczkę przed niebezpieczeństwami, a kiedy trzeba przejść przez ciemną dolinę, czyli np. przez jakieś trudne wydarzenia, on się nie boi, bo jego Pasterz jest z nim. Nie wiem, czy wiecie, ale każdy z nas jest taką owieczką Pana Boga, taką samą jak Dawid. I Pan Bóg chce opiekować się nami tak samo jak nim. Dbać o nas i chronić nas. Każdy z nas może rozmawiać z Bogiem tak samo jak Dawid.

Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej