Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2015-03-03 10:26:06

Mapa miejsc pomocowych Caritas

Kalisz. Większość osób zgłaszających się o pomoc do Caritas boryka się z problemami finansowymi. To rodziny, które utraciły źródło utrzymania, a także rodziny wielodzietne lub niepełne – najczęściej matki samotnie wychowujące dzieci. Z prośbą o wsparcie trafiają do Caritas także osoby bezdomne.

Caritas Diecezji Kaliskiej poprzez prowadzone placówki, punkty konsultacyjne, stara się zaspokoić najpilniejsze potrzeby najuboższych, zapewniając im schronienie, żywność, odzież i inne konieczne do życia rzeczy. Ważną rolę pełnią punkty konsultacyjne, w których możliwe jest uzyskanie specjalistycznej pomocy psychologicznej, terapeutycznej czy prawnej.

Kaliski Dom Opieki Caritas,
ul. Stawiszyńska 20
tel. 62 760 35 83
To miejsce, gdzie od poniedziałku do piątku i każdą II sobotę miesiąca w godzinach od 11.00 do 12.30 wydajemy ciepły posiłek. Z tej formy wsparcia i pomocy może skorzystać każda osoba, która znajduje się w trudnej sytuacji. Nie wymaga się żadnego zaświadczenia od osób korzystających z posiłku na miejscu. W godzinach od 8.00 do 10.00 istnieje możliwość skorzystania z łaźni. Sercem Domu jest kaplica św. Brata Alberta, w której w każdą środę o godz. 10.00 sprawowana jest Eucharystia.

Centrala Caritas
Diecezji Kaliskiej
ul. Prosta 1a, tel. 62 757 36 83
Każdego roku Caritas Diecezji Kaliskiej prosi o wsparcie jednym procentem podatku ludzi, którym nie jest obojętny los słabszych, niepełnosprawnych, czy ubogich.  Od lutego w Centrali Caritas Diecezji Kaliskiej został uruchomiony punkt, w którym można uzyskać pomoc przy rozliczeniu deklaracji podatkowej za rok 2014. Jest on czynny w środy  w godzinach od 15.00 do 16.00. Prosimy pamiętać, że  osoby zglaszające się do punktu powinny posiadać komplet dokumentów koniecznych do rozliczenia. Dla ułatwienia rozliczenia, Caritas Diecezji Kaliskiej dodatkowo proponuje wszystkim chętnym do pobrania ze strony www.kalisz.caritas.pl  darmowego programu do rozliczania PIT.
W Centrali Caritas Diecezji Kaliskiej od stycznia br. prowadzony jest punkt bezpłatnych porad prawnych dla osób w trudnej sytuacji materialnej. Udzielane są one w każdy czwartek w godzinach od 13.00 do 15.00 w Centrali Caritas, ul. Prosta 1a w Kaliszu. Porady prawne udzielane przez panią adwokat Monikę Mazur są bezpłatne, ale wcześniej należy się zapisać. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu  62 757 36 83 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00 w celu umówienia terminu i godziny konsultacji. Natomiast w każdą środę  w godzinach od 11.00 do 14.00 można skorzystać z bezpłatnej porady psychologa. Caritas Diecezji Kaliskiej dysponuje sprzętem rehabilitacyjnym: są to łóżka rehabilitacyjne  z materacami piankowymi. Posiadamy również, wózki inwalidzkie, balkoniki, koncentratory tlenu i odsysacze.

Punkt interwencyjno-konsultacyjny dla bezdomnych kobiet
ul. Prosta 1a,
tel. 502 790 943
Punkt interwencyjno - konsultacyjny dla bezdomnych kobiet służy natychmiastową i specjalistyczną pomocą. Podstawowym jego zadaniem jest podejmowanie działań profilaktycznych i interwencyjnych w sytuacji nagłego kryzysu spowodowanego w szczególności bezdomnością, brakiem wsparcia społecznego, bezradnością życiową i doświadczeniami traumatycznymi oraz przygotowanie osób objętych pomocą do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Kryzysy zdarzają się bez względu na porę dnia czy roku, niezależnie od osobistej odporności i stopnia zabezpieczenia warunków życia - są częścią życia indywidualnego i życia zbiorowości ludzkich. Wiele osób nie prosi o pomoc, gdyż odczuwa wstyd, lęk, albo po prostu nie wie gdzie się po nią udać w sytuacji dla niej kryzysowej.

Caritas Diecezji Kaliskiej

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej