Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-11-12 11:25:35

Kalisz
Nagrodzeni w ratuszu

nagrodzeni

24 października w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza odbyła się uroczysta inauguracja Roku Kulturalnego. Podczas gali wręczono nagrody Prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Jak mówił prezydent Janusz Pęcherz inauguracja to dwa w jednym, spojrzenie wstecz na to, co działo się w minionym sezonie i zaproszenie do działań w nieodległej przyszłości. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się ks. prałat Jacek Plota, kusztosz kaliskiego sanktuarium św. Józefa, który został uhonorowany za zorganizowanie i udostępnienie szerokiej publiczności skarbca sanktuarium św. Józefa w zabytkowych pomieszczeniach bazyliki.
Natomiast ks. prałat Leszek Szkopek, dyrektor diecezjalnego Radia Rodzina otrzymał nagrodę z okazji 15-lecia działalności radia za profesjonalny i kompleksowy rozwój rozgłośni. W uroczystości uczestniczył też bp Łukasz Buzun.


AW

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 22

Opiekun nr 22(509) od 22 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. o pracującej w Etiopii Magdalenie Fiec, która odkryła swoje misyjne powołanie podczas studiów na Politechnice Śląskiej.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej