Maryjne sanktuarium Parafia rzymsko-katolicka pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy rozpoczęła w tym roku realizację trzeciego już projektu z funduszy unijnych.
17 października w Poznaniu umowę na realizację projektu z funduszy europejskich, podpisali: ks. Wiesław Cieplik - proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy i Emilia Dunal - dyrektor Departamentu PROW Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wniosek na realizację zadania w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 został złożony za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Wrota Wielkopolski” w Baranowie. Wniosek „Sanktuarium w Wodzicznej - miejscem spotkań” zakłada remont i renowację wnętrza świątyni. Głównym celem realizowanego przez parafię zadania jest promowanie, zachowanie i oznakowanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego i historycznego poprzez remont i renowację sanktuarium dekanalnego w Wodzicznej - obiektu wpisanego do rejestru zabytków. Projekt ma również na celu poprawę wizerunku i estetyki sanktuarium. Obecny stan wnętrza wskazuje na pilną potrzebę jego odrestaurowania. Od 1994 roku w sanktuarium w Wodzicznej odprawiany jest latem cotygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na który przybywają liczni pielgrzymi z dekanatu i diecezji, jak również z różnych zakątków Polski. Parafia posiada zbiór podziękowań, próśb oraz świadectw osób, które przez pośrednictwo Matki Bożej przed cudownym obrazem Wodzicznej Pani otrzymały łaski, o które prosiły. Natomiast 5 listopada 2014 roku przypadła 120. rocznica obecności łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wodzicznej. Uroczystościom jubileuszowym przewodniczył ks. bp Edward Janiak. Do tego wydarzenia większość prac w kościółku zostało już wykonanych. Zostanie również zakończona realizacja projektu z funduszy UE „Promocja i zagospodarowanie przestrzeni przy Sanktuarium Dekanalnym w Wodzicznej na miejsce spotkań mieszkańców i pielgrzymów”.
Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in Co sprawia, że młodzi ludzie rozpoznają głos powołania i decydują się wkroczyć na drogę kapłaństwa?