Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-10-10 11:31:36

A wąż był najbardziej przebiegły

Ostatnio opowiedzieliśmy sobie o tym, skąd się wzięły zwierzęta – czyli o tym, jak stworzył je Pan Bóg. Odpowiedzieliśmy sobie też na pytanie, kto nadał zwierzakom ich nazwy. Jeśli dziś już nie pamiętacie, kto to był, to przypomnę Wam, że był to pierwszy mężczyzna, czyli Adam.

Prócz zwierząt i Adama, Pan Bóg stworzył też Ewę, pierwszą kobietę. Adam i Ewa mieszkali w przepięknym ogrodzie, którego nazwę poznacie, kiedy rozwiążecie naszą dzisiejszą krzyżówkę. Adamowi i Ewie żyło się tam cudownie. W ogrodzie rosło mnóstwo drzew z przepysznymi owocami. Pewnego razu Pan Bóg pokazał Adamowi i Ewie drzewo, z którego nie mogą spożywać owoców, bo jeśli to zrobią, umrą. Jakiś czas później Ewa zobaczyła na owym drzewie węża, a Pismo Święte mówi, że wąż był najbardziej przebiegłym z tamtejszych zwierząt. Wąż przemówił do Ewy i zachęcał ją, by spożyła owoc z zakazanego drzewa. Zapewnił ją też, że wcale nie umrze, jeśli go zje. Powiedział, że Pan Bóg wie, że kiedy ludzie zjedzą owoc z tego drzewa wcale nie umrą, tylko podobnie jak On będą znali dobro i zło. A ponieważ Pan Bóg tego nie chce, to mówi, że owoce drzewa są trujące. Tak się składało, że wąż był strasznym kłamczuchem, bo był samym diabłem, który przybrał postać węża. Zazdrościł Adamowi i Ewie miłości, jaką Bóg ich darzył, więc kłamał, by ich z Panem Bogiem skłócić. Pierwsi ludzie zjedli owoc z zakazanego drzewa i nagle wszystko zaczęło się psuć. Na końcu zostali wygnani z pięknego ogrodu. Pan Bóg wiedział, że trucizna grzechu, jaka dostała się do serc Adama i Ewy poprzez złamanie zakazu spożywania owocu, przejdzie na ich dzieci. Potem na wnuki, prawnuki i w końcu na wszystkich ludzi na świecie. Postanowił im nie tylko wybaczyć, ale i pomóc. Zapowiedział wężowi, że za to, iż skusił ludzi do grzechu i sprowadził na nich nieszczęścia i cierpienie spotka go straszna kara. Powiedział, że pewnego dnia Jego Syn, zmiażdży wężowi głowę i w ten sposób zniszczy zło i śmierć, które wąż sprowadził na ludzi. I tak się stało. Obietnicę tę wypełnił Pan Jezus.

Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 11

Opiekun nr 11(524) od 20 maja 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in o nowych powołanych w diecezji kaliskiej.

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej