Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-06-11 10:09:43

Bogdaj

Na „majowe”

bogdaj

Wzorem roku ubiegłego, kiedy rozpoczęliśmy nawiedzanie przydrożnych kapliczek, 23 maja udaliśmy się rowerami na „majówkę” – tym razem do Młynika (dekanat odolanowski).

W 1948 roku została tu wybudowana kapliczka z figurą Matki Bożej, a w 2002 roku odnowiono ją. Codziennie, bez względu na pogodę, mieszkańcy Młynika spotykają się tu wieczorem, aby prosić Matkę Bożą o potrzebne łaski i dziękować za każdy dzień, za każdą radosną chwilę. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas II-VI ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Bogdaju. W sumie na rowerach wyruszyło 24 dzieci, rodzice i panie nauczycielki. Na naszą „majówkę” zeszli się również mieszkańcy Młynika z sołtysem wsi Stanisławem Bachmannem, który opowiedział nam o kapliczce.
Pojechaliśmy też na cmentarz ewangelicki znajdujący się na skraju wioski w lesie. Niestety jest on bardzo zniszczony i zaniedbany. Po zwiedzeniu miejscowości Młynik zostaliśmy zaproszeni przez panią Donatę Mróz i pana sołtysa na lody i ciasto. Za ten hojny gest gorąco im dziękujemy. Obiecaliśmy, że odwdzięczymy im się modlitwą.

Boża Owieczka

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej