Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-05-23 13:12:33

Kalisz

Misja na placach

neo- Pozdrawiam wspólnoty neokatechumenalne, które w tę niedzielę wielkanocną głosić będą orędzie Jezusa zmartwychwstałego na stu placach Rzymu oraz w wielu miastach na całym świecie. Niech Pan obdarzy Was radością Ewangelii! – powiedział papież Franciszek chwilę po niedzielnej modlitwie Regina Coeli 11 maja. Jednym z owych „wielu miast na całym świecie” tamtej niedzieli był Kalisz.

Ewangelizacyjne misje uliczne Drogi Neokatechumenalnej, które są odpowiedzią na papieskie wezwania do głoszenia Dobrej Nowiny na przysłowiowych i symbolicznych jednocześnie „dachach”, stały się już tradycją. Rozpoczynają się one w pierwszą niedzielę po Wielkanocy i tak co tydzień głoszone są aż do święta Zesłania Ducha Świętego. Wspólnoty neokatechumenalne diecezji kaliskiej co roku włączają się w to dzieło. Tutejsi neokatechumeni z prezbiterami, na ulicach najstarszego polskiego miasta, głoszą słowo Boże, modlą się, śpiewają i dzielą się osobistymi i bardzo poruszającymi świadectwami działania Boga w ich życiu. Przewodnia katecheza misji na placach osnuta jest wokół pytania: „Kim jest Bóg dla Ciebie?” i dotyka kwestii realnego, personalnego doświadczenia mocy Boga przez człowieka, które staje się fundamentem wiary. Sercem każdej z ulicznych katechez zaś jest kerygmat o miłości Boga do każdego z nas, Jego miłosierdziu, odkupieniu i zbawieniu dokonanym przez Jezusa Chrystusa. Wśród członków Drogi Neokatechumenalnej uczestniczących w misji na ulicach Kalisza zobaczyć można wielu młodych ludzi, a także sporo dzieci, które z instrumentami akompaniują dorosłym, w tym swoim rodzicom, czy starszemu rodzeństwu w śpiewie pieśni. Wspólnoty neokatechumenalne są przestrzenią, w której spotykają się i stają braćmi w Chrystusie, osoby w bardzo różnym wieku i z bardzo zróżnicowanych środowisk. Ta różnorodność, widoczna też gołym okiem w czasie misji ulicznych, jest dodatkowym znakiem, że Ten którego moc jest głoszona, łamie wszystkie podziały między ludźmi.

Aleksandra Polewska


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej