Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-04-14 12:06:49

Ostrów Wielkopolski
100 lat pana Jana

100 lat

Najważniejsze, że tyle lat przeżyłem. Dziękuję Bogu za to - mówi pan Jan Kędzierski z Ostrowa Wielkopolskiego, który 30 marca obchodził swoje setne urodziny.
Tego dnia w czasie Mszy św. w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej za Jubilata modliła się rodzina i jego przyjaciele. - W życiu z niejednego pieca chleb się jadło. Teraz mam dobre dzieci, które o mnie dbają. Mam dobrych zięciów, wnuków, także żyje się dobrze na stare lata. Najbardziej lubię pracować w ogrodzie. W zeszłym roku jeszcze to robiłem – podkreśla Jubilat. Pan Jan urodził się w Kotłowie. Jego mama Agnieszka zmarła zostawiając siedmioro dzieci. Ojciec ożenił się po raz drugi i w domu przybyło jeszcze pięcioro rodzeństwa. Jan Kędzierski pracował od wczesnego dzieciństwa. Ożenił się w 1938 roku z Anną - góralką ze Spytkowic, zamieszkali w Strzyżewie. Kiedy po II wojnie światowej przeprowadzili się do Ostrowa pracował jako stolarz. Państwo Kędzierscy doczekali się czwórki dzieci: Jana, Marii, Urszuli i Małgorzaty. W 2003 roku zmarła jego żona, a 2011 roku syn – kapłan. Obecnie pan Jerzy ma sześcioro wnuków i dziewięcioro prawnuków. Mając 96 lat jeździł jeszcze rowerem. Teraz kibicuje polskim sportowcom i lubi oglądać filmy z Jamesem Bondem.

ReJ

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej