Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-03-26 13:01:21

Piesek świętego Józefa

Moglibyśmy zaryzykować stwierdzenie, że marzec jest miesiącem św. Józefa, a wszystko dlatego, że 19 marca obchodzimy jego największe święto. Co prawda, również 1 maja świętujemy uroczystość św. Józefa Robotnika, ale jednak to marcowe właśnie wszystkim najbardziej zapada w serca. W związku z tym, opowiemy w marcu, czyli naszym miesiącu św. Józefa, historię, której nigdy jeszcze nie opowiadaliśmy, a mianowicie historię o Piesku Świętego Józefa.

Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że bohaterem naszej opowieści będzie wesoły, szczekający i machający przyjaźnie ogonkiem kundelek, albo jakiś groźny i dostojny owczarek, który był niegdyś własnością ziemskiego taty Jezusa. Piesek św. Józefa to jednak człowiek! Mało tego! Prawdziwy święty! W dodatku pierwszy kanadyjski święty. Dlaczego więc kogoś takiego nazywamy pieskiem? Bo on sam tak siebie nazywał. Tak naprawdę miał na imię Andrzej, a na nazwisko Bessette. Urodził się w Kanadzie, prawie 170 lat temu. Kiedy miał 9 lat jego tata, drwal, zginął w wypadku. Gdy skończył lat 12 na gruźlicę zmarła jego mama. Choć miał liczne rodzeństwo, czuł się jednak bardzo osamotniony. Z tęsknoty za zmarłymi rodzicami i strachu przed tym, jak sobie poradzi bez nich w życiu, zapadł na chorobę zwaną nerwicą żołądka. Choroba ta sprawiała, że Andrzej prawie niczego nie mógł jeść i nie opuściła go do końca życia. Kiedy Andrzej został sierotą, pewnego dnia przyszło mu do głowy, że skoro nie ma już swojego własnego taty, to może mógłby znaleźć sobie jakiegoś zastępczego. Zaczął myśleć, kto mógłby nim być i wiecie, na kogo padł ostateczny wybór? Na św. Józefa! Andrzej uznał, że skoro matka Jezusa jest matką wszystkich ludzi, to może św. Józef, ziemski tata Chrystusa, zechciałby być odtąd jego drugim tatą? I tak nasz Andrzej oddał się pod opiekę św. Józefa, nie wiedząc, że rozpoczyna największą przygodę swojego życia i że św. Józef nie tylko nigdy go nie opuści, ale zdziała niezliczone cuda w jego życiu i życiu innych. Opowiem o nich już wkrótce.

Aleksandra Polewska

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej