Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-03-17 12:12:01

Skalmierzyce

Wyślij pączka do Afryki!

wyslij

Pod takim hasłem zorganizowana została akcja, której celem było zebranie środków finansowych, by wspomóc mieszkańców Republiki Środkowej Afryki, gdzie od tygodni nasilają się walki i ataki rebeliantów okupujących kraj. Koszt utrzymania dziecka w Afryce przez jeden dzień to zaledwie złotówka, czyli… połowa pączka. Inicjatorem akcji był brat Benedykt Pączka, kapucyn, który od 2013 roku przebywa tam na misjach. W akcję włączyło się wiele cukierni i szkół. Ponadto można było wysłać tzw. e-pączka, czyli przesłać pieniądze na ten cel przez internet. W Skalmierzycach całość zorganizowali wierni z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W sobotę w kuchni Domu katolickiego zebrało się kilka pań, które postanowiły swój czas, talent kulinarny i serce poświęcić innym. Upiekły one wspólnie około pięćset pączków. Ponadto upiekło je też kilka innych osób, także spoza parafii. W sumie zebrano ich około dziewięćset. W ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem, 2 marca, po Mszach św. pączki były rozprowadzane przez dzieci z parafialnego zespołu muzycznego „Katarzynki”. Po podliczeniu dobrowolnych ofiar udało się zebrać 2 688 zł i 83 gr. Za niezwykłe zaangażowanie, entuzjazm, radość i okazane serce – serdecznie  wszystkim dziękujemy!

Paulina Wielanek

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej