Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-02-11 13:22:58

Dobre miejsce dla młodzieży

mlodzi

Za ponad dwa lata w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Przygotowania do tego spotkania wokół Chrystusa, osoby Ojca Świętego i jego nauczania już się rozpoczęły. Również w naszej diecezji duszpasterstwo młodzieży przygotowało garść informacji dla młodych.
Powstała gazetka ,,(DM)2”, która dotarła do szkół naszej diecezji. Tworzona jest również strona internetowa. (DM)2 = DM x DM, to skrót od Dobre Miejsce Dla Młodzieży. Bo jak pisze w pierwszym numerze gazetki ks. Witek Kałmucki, diecezjalny duszpasterz młodzieży „każdy chciałby w swoim życiu się odnaleźć. Czasem wyobrażamy sobie naszą przyszłość – jakiś dom, rodzina, praca, samochód. Jednak życie nie rozpoczyna się kiedyś tam, za ileś lat. Ono już się zaczęło. Dlatego już teraz poszukaj dla siebie właściwego miejsca. Najlepiej przy Nim – przy Jezusie. Jest bardzo wiele osób, które pragną pomóc ci odnaleźć drogę do Jezusa. Duszpasterstwo to gromadzenie się wokół pasterza, który wie, dokąd poprowadzić. Jeśli nie znalazłeś tego właściwego miejsca to śmiało podbijaj do Dobrego Pasterza, którym jest Jezus. Z pewnością ułatwi ci to ksiądz z twojej parafii lub szkoły, katecheta, czy siostra zakonna. Chcielibyśmy, aby również ta skromna gazetka pomogła tobie odnaleźć się przy Jezusie”.
W materiałach przygotowanych przez duszpasterstwo młodych można znaleźć fragmenty z Pisma Świętego z krótkimi świadectwami, a także garść informacji o tym, co aktualnie dzieje się w Kościele, szczególnie w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Szesnastoletnia Marysia myśli, że będzie to niesamowite doświadczenie: „Nie każdy miałby okazję jechać do samego Watykanu, by spotkać się z papieżem, dlatego bardzo się cieszę z tego, że będzie on w Krakowie. Będziemy czuli, że będzie bliżej nas”. Gazetka odsyła trż do Radia ,,Rodzina”, które będzie przygotowywać audycje o ŚDM. Są tutaj także informacje dotyczące pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę, czy zachęta do działalności w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz kilka słów o błogosławionej Karolinie Kózkównej.

Red.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej