Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-02-04 09:34:32

Biała Panieńska

Spotkanie w szkole

klonowa

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Panieńskiej odbyło się spotkanie wigilijne dyrektora, nauczycieli, Księdza Proboszcza parafii św. Urszuli w Zbiersku, władz lokalnych, dzieci, rodziców z Burmistrzem Rychwała. Zebrani obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci przygotowane przez Annę Bach i Annę Kamińską. Następnie w miłej atmosferze składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Biała Panieńska - to miejscowość w powiecie konińskim przy trasie Kalisz - Konin. To tutaj jest granica powiatów, gmin, diecezji kaliskiej i włocławskiej. Biała Panieńska należy do parafii św. Urszuli w Zbiersku, której proboszczem jest ks. kanonik Bogdan Czyżniejewski. SP im. Kornela Makuszyńskiego liczy 60 uczniów z dwóch diecezji i dwóch parafii. Dyrektor szkoły Piotr Cal, grono nauczycieli, katechetek, obsługa, dzieci i rodzice to jedna, wielka rodzina.

Anna Bach

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 25

Opiekun nr 25(512) od 3 grudnia 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z kustoszem kaliskiego sanktuarium ks. prałatem Jackiem Plotą, który opowiedział o swojej osobistej relacji z Patriarchą z Nazaretu i o radościach posługi w sanktuarium.

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej