Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-02-04 09:34:32

Biała Panieńska

Spotkanie w szkole

klonowa

W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Panieńskiej odbyło się spotkanie wigilijne dyrektora, nauczycieli, Księdza Proboszcza parafii św. Urszuli w Zbiersku, władz lokalnych, dzieci, rodziców z Burmistrzem Rychwała. Zebrani obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci przygotowane przez Annę Bach i Annę Kamińską. Następnie w miłej atmosferze składaliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Biała Panieńska - to miejscowość w powiecie konińskim przy trasie Kalisz - Konin. To tutaj jest granica powiatów, gmin, diecezji kaliskiej i włocławskiej. Biała Panieńska należy do parafii św. Urszuli w Zbiersku, której proboszczem jest ks. kanonik Bogdan Czyżniejewski. SP im. Kornela Makuszyńskiego liczy 60 uczniów z dwóch diecezji i dwóch parafii. Dyrektor szkoły Piotr Cal, grono nauczycieli, katechetek, obsługa, dzieci i rodzice to jedna, wielka rodzina.

Anna Bach

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 1516

Opiekun nr 5(518) od 25 luty 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in o rekolekcjach z postem Daniela w Bąblinie - pierwszym ośrodku w Polsce, który połączył to, co duchowe z tym co cielesne.

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej