Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-02-03 12:02:49

Publikacje "Opiekuna" - zamów

kwartlanik

 

„Dzieło jednego życia” - ks. Sławomir Kęszka

ks. KeszkaNowa książka ks. Sławomira Kęszki „Dzieło jednego życia” opowiada dzieje ks. prałata Wacława Blizińskiego, proboszcza z Liskowa z początków XX wieku. Życie tego kapłana było pełne nieustającej pracy, a dzisiejszym jego następcom zapewne trudno uwierzyć, że jeden człowiek mógł zainicjować i poprowadzić tak wiele dzieł. Doprowadził je do końca również dzięki parafianom, którzy na początku wcale nie palili się do współpracy. Publikacja kryje niezwykłe bogactwo archiwalnych fotografii, przede wszystkim z liskowskich czasów ks. Blizińskiego. Będzie ona też bardzo cenna dla wszystkich regionalistów i wielbicieli swojej małej Ojczyzny, jest tam bowiem wiele informacji o samym Liskowie.

  ,jasna i ta druga,Jasna i ta druga strona księży(ca)” Jeremiasz Uwiedziony

Jest to opowieść o przygodach księdza Mateusza, który odsłania przed Czytelnikami mniejsze i większe tajemnice oraz rozterki kapłańskiego życia. Bohater książki jako wikariusz próbuje się odnaleźć w rzeczywistości polskiego Kościoła po kilku latach posługi we włoskiej parafii, jednak jego szefem okazuje się nieprzystępny, przynajmniej początkowo, proboszcz. W szkole także chwilami nie jest łatwo, a Mateusz tak w katechezie, jak i w parafialnym duszpasterstwie ma wiele własnych planów, marzeń i oczekiwań. Przy okazji poznajemy też perypetie jego rodziny i przyjaciół – kolegów księży, czy Ani, wiernej żony alkoholika.

 

 

"Camino do Santiago i w głąb siebie” ks. Andrzej Antoni Klimek

To już drugie wydanie książki o pieszej pielgrzymce do grobu św. Jakuba na jego święto. Camino del Norte, jeden ze szlaków prowadzących do Santiago de Compostella to 820 kilometrów często przez góry i nad morzem, a do tego wiele poznanych po drodze osób z różnych stron świata. Tutaj największym zaskoczeniem dla kapłana spełniającego swoje marzenie było to, że choć często miał okazję do chwil samotnej refleksji, nigdy nie był sam, bo towarzyszyli mu pielgrzymi poznani na szlaki i ci, którzy podążali z nim w duchowej łączności pozostając w Polsce. Co natomiast było największym rozczarowaniem? caminoZachęcamy do sięgnięcia po książkę z licznymi fotografiami.

 

 

 

 

 

 


Aby nabyć książki wystarczy skontaktować się z redakcją "Opiekuna" telefonicznie 62 766 07 17 lub mailowo opiekun@post.pl


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

patryk, 2015-05-21 11:14:10

gdzie można zamówić książkę "jasna i ta druga" ? Odpowiedź: Aby nabyć książki wystarczy skontaktować się z redakcją "Opiekuna" telefonicznie 62 766 07 17 lub mailowo opiekun@post.pl

AAKlimek, 2015-02-19 10:07:40

Pani Anno, dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że perypetie ks. Mateusza pomagają lepiej zrozumieć kapłańskie życie. No i do zobaczenia w parafii. PS. książka kosztuje 20 zł (autograf i dedykacja w cenie ;-)

Anna, 2015-02-18 19:56:14

Świetnie że ukazała się książka z perypetiami o księdza Mateusza. Bardzo ciekawe i jakże życiowe historie. Ponawiam pytanie o cenę książki bo niedługo ks. Klimek odwiedzi moją parafie, mam zamiar kupić ich kilka więc chciałabym się odpowiednio finansowo przygotować ;) pozdrawiam czytelników Opiekuna :)

Monika. (Tonia), 2014-11-23 17:48:50

Na pierwszy tom czekaliśmy chyba 5 lat, więc drugiego bym się tak szybko nie spodziewała. :) Na razie co dwa tygodnie zostaje nam rozdział w Opiekunie. Ja rozdałam kilka egzemplarzy na Spotkaniu Młodych w Wołczynie-m.in.klerykom. :)

Ewa, 2014-11-11 14:22:23

Postaram się cierpliwie czekać.Sama przeczytałam pierwszą cześć już dwa razy.Jeden egzemplarz podarowałam mojej nowej bratowej z dedykacją autora na imieniny.

AAKlimek, 2014-11-11 13:38:51

Pani Ewo, mamy jeszcze dobrze ponad połowę nakładu pierwszej części ;-) Prosimy o cierpliwość. Przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim Czytelnikom i Komentującym za życzliwe słowa na temat naszych publikacji i serdecznie pozdrawiam.

EWA, 2014-11-11 10:48:36

Kiedy można się spodziewać dalszych losów Księdza Mateusza w wersji książkowej.

Alina, 2014-10-23 21:44:27

Dziękuję za "Camino....." Przyjemnie się czysta i wspomina swoją własną wędrówkę do Santiago de Compostela. Ja akurat pielgrzymowałam drogą francuską ale del Norte w planach.... Jeszcze raz dziękuje

Teresa, 2014-09-11 21:01:16

"Jasna i ta druga..." świetna książka, przecztałam ją w 3dni we wtorek kupiłam od Autora! Polecam ją wszystkim.Serdeczne pozdrowienia dla Ks. Klimka.

Krzysiek, 2014-04-12 16:38:07

Ja juz mam. "Jasna.." kupiłem na targach Książki Katolickiej w stolicy, ale od Coryllusa (coryllus.pl). A dedykację ojca Klimka mam od wczoraj wieczór, bo wpadłem przejazdem do Rososzycy! Jak się cieszę, że mogłem osobiście poznać i uściskać o.Klimka!

Monika (Tonia), 2014-03-25 22:01:16

Chwalmy Pana! Po długich miesiącach oczekiwania i natrętnych prośbach (wiem- w każdym komentarzu i mailu prosiłam :P ) doczekałam się książkowej wersji przygód ks.Mateusza! Strasznie się cieszę, bo dotychczas wyrywałam odcinki z "Opiekuna" i wpinałam te strony do segregatora... ;) Mam nadzieję, że inni też uwielbiają perypetie sympatycznego księdza i książka się sprzedaje. Życzę kolejnych sukcesów. Oczywiście poczyniłam już odpowiednie kroki ku nabyciu powyższych pozycji (Camino już mam)- muszę się jeszcze pofatygować o dedykacje. ;)

AAKlimek, 2014-02-18 16:37:31

Gosiu, dziękuję za zainteresowanie, napisz proszę na adres opiekun@post.pl, udzielimy wszelkich informacji.

gosia , 2014-02-16 20:33:32

witam chciałabym kupić książkę " Jasna i ta druga strona księżyca " jaka jest jej cena i gdzie można ja nabyć ? pozdrawiam gosia

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej