Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2014-01-02 10:59:51

Twardogóra
Oratoriada w Twardogórze

twardogora

Od 6 do 8 grudnia twardogórskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Twardogórze prowadzone przez salezjanów gościło 148 młodych osób z oratoriów inspektorii wrocławskiej. Spotkania młodzieży z salezjańskich oratoriów noszą nazwę Oratoriady.
W ciągu roku odbywają się trzy zjazdy młodzieży salezjańskiej. Jest to okazja do wymiany doświadczeń, wspólnej modlitwy, zabawy i formacji. Ks. Bosco chciał, aby młodzi wychowywali młodych, dlatego salezjanie troszczą się też o rozwój animatorów. Raz w roku, w okresie wakacji odbywa się także Szkoła Animatora Salezjańskiego. Jest okazja do warsztatów pedagogicznych, psychologicznych oraz spotkań tematycznych.
Twardogórska Oratoriada koordynowana przez kierownika oratorium ks. Adama Piaskowskiego przy pomocy kleryka asystenta Marcina Giemzika przebiegła pod hasłem: „Zimowe boisko, śnieżki i lodowisko”. Młodzi mieli czas na refleksje, wykazanie się zdolnościami artystycznymi prezentując scenki, grę w piłkę siatkową, halową, a także jazdę na łyżwach. Młodzi ludzie gościli w parafii św. Józefa w Międzyborzu, gdzie uczestniczyli w Eucharystii i czekało na nich ognisko. W sobotni wieczór uczestniczyli w nabożeństwie do Niepokalanej, podczas którego gospodarze przedstawili sceny przybliżające rozpoczęcie apostolstwa wśród młodzieży przez św. Jana Bosko 8 grudnia 1841 roku. Na zakończenie nabożeństwa chętni mogli spalić listy napisane do Niepokalanej, by unoszący się dym zaniósł ich treść do adresata. Spotkanie zakończyło się niedzielną Eucharystią, podczas której homilię wygłosił ks. Marcin Tyszkiewicz SDB z Wrocławia. Był to czas ciekawy i intensywnie przeżyty. Młodzi otrzymali zadania do zapamiętania: „U nas świętość polega na tym, że jesteśmy radośni”, „Róbcie wszystko, co chcecie, byle byście tylko nie grzeszyli”, „Gdy ks. Bosco widział smutnego chłopca w czasie zabawy, to pytał: chory jesteś? Chcesz się wyspowiadać?” „Boisko żywe, to diabeł martwy. Boisko martwe, to diabeł żywy”.

A. Głowacz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 11

Opiekun nr 11(524) od 20 maja 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in o nowych powołanych w diecezji kaliskiej.

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej