Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-10-25 09:51:25

Spotkanie w Tursku

tursko

Od wielu lat Akcja Katolicka w październiku uczestniczy w spotkaniu modlitewnym w Tursku w sanktuarium maryjnym z koronowanym obrazem. A jak było w tym roku? Również tradycyjnie. O godz. 15.00 rozpoczęliśmy Koronką do miłosierdzia Bożego. Następnie konferencja formacyjna wygłoszona przez ks. Piotra Bałoniaka, proboszcza i asystenta Akcji Katolickiej w Rajsku. Tu chciałbym wygłoszonemu słowu poświęcić chwilę uwagi. Stwierdzam, że tak prostego przekazu i zwrócenia uwagi na kilka ważnych słów Ewangelii dawno nie słyszałem. Wprowadzenie przybliżyło zagadnienie: naśladować Maryję. Istota dotyczyła słów: Maryja słucha Bożego słowa, zachowuje słowa, strzeże słowa i rozważa słowa. Proste, a jakże wymowne dla każdego z nas. Słuchać Jezusa tak jak Maryja. Słuchać, zachowywać, strzec i rozważać Jego słowo. Przecież to nic innego jak wskazówka dla nas. Każdy z nas może to robić codziennie. Praktycznie w każdej chwili. Wsłuchiwać się w zdania Ewangelii każdego dnia. Przeczytanie fragmentu to nic trudnego. A potem tylko, czy aż, zachować, strzec i rozważać. Zawsze staram się z każdej konferencji zapamiętać coś, co wyda owoce. Takie proste, cztery słowa powinniśmy jak najszybciej wcielić w swoje życie. Będziemy tym samym naśladowcami Maryji.

O godz. 16.00 odprawiona została Msza Święta. Przewodniczył jej ks. bp Edward Janiak, który skierował do nas swoje słowo. Nawiązał do czytanego chwilę wcześniej tekstu. Powiedział m. in. takie krótkie zdanie: „lęk pochodzi od złego”. Te słowa są ważne nie tylko dla Akcji Katolickiej, ale dla każdego z nas. „Słudzy nieużyteczni jesteśmy” - to następne słowa przeznaczone dla nas. Gdyby je razem połączyć, to czyż nie staną się dla nas inspiracją? Nasze spotkanie nie mogło się obyć bez wspólnego stołu, przy pysznym żurku. Dodatkową atrakcją był występ zespołu „Tursko”, który swoim tańcem zachwycił wszystkich. Na zakończenie wróciliśmy do kościoła na modlitwę różańcową. Prowadził ją ks. Paweł, który przy okazji przypominał nam łaciński tekst „Pozdrowienia Anielskiego”.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi i osobom z Oddziału Parafialnego Akcji Katolickiej za kolejne tak sympatyczne spotkanie. Dziękujemy prowadzącemu konferencję; Ks. Biskupowi, że był z nami; wszystkim tak licznie przybyłym członkom i sympatykom Akcji Katolickiej z naszej diecezji.

Ireneusz Reder, sekretarz Zarządu DIAK

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej