Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-10-25 09:37:54

Światło słowa Bożego

„Twoje słowo Panie jest lampą dla moich stóp 
i światłem na mojej ścieżce” (Ps 119, 105) 
i w mojej życiowej pielgrzymce

Gdy coraz mniej słonecznego światła i jesienna szaruga za oknami, a od sierpniowej pieszej pielgrzymki z Kalisza na Jasną Górę minęło już trochę czasu, często biorę do rąk Pismo Święte i powracam w modlitwie do słów Psalmisty, aby sobie przypomnieć, że całe nasze życie jest pielgrzymką… Pielgrzymką do Domu Ojca. A kiedy zmrok zapada szybko i ciemność za oknem, ale też i czasem w duszy pojawia się smutek, wtedy otwieram Twoje słowo Panie, aby nie pobłądzić w drodze do Twojego Domu. I powoli Twoje światło Panie, z każdą minutą lektury Pisma Świętego, rozjaśnia moje ciemności i ukazuje na nowo sens codziennej pielgrzymki wiary. Twoje słowo jest najlepszym lekarstwem i odpowiedzią na wszystkie moje pytania. I trzymając w dłoniach Twoją lampę Panie, już się nie boję iść dalej w codzienność, nawet tą najbardziej szarą i skomplikowaną, bo wiem, że „z Tobą ciemność nie będzie ciemna wokół mnie, a noc tak jak dzień zajaśnieje” (por. Ps 139, 12). 

Opromieniony światłem tego Bożego słowa, które będzie mnie prowadzić, wyruszam dalej w tej życiowej pielgrzymce, aż dojdę wreszcie do celu, do tego Miasta, do niebieskiego Jeruzalem, „gdzie nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą - Baranek” (Ap 21, 23).

 ks. Przemysław Talaga

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej