Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-10-02 11:40:35

Otworzyć się przed Bogiem

chlewo

Podczas każdej Mszy św. modlimy się o uzdrowienie. Zanim przyjmiemy Komunię Świętą mówimy: „Panie nie jestem godzien abyś przyszedł do mnie, ale powiedz tylko słowo, a będę uzdrowiony”. Każdy ksiądz także ma swoją cichą modlitwę, w której prosi, aby przyjęcie Krwi i Ciała Pana Jezusa było uzdrowieniem duszy ciała. Na każdej Mszy św. Pan Jezus przychodzi z mocą uzdrowienia – mówił ojciec Remigiusz Recław SJ, podczas Mszy św., którą sprawował w parafii Chlewo.

Któż z nas by być zdrowym, by odzyskać zdrowie nie szuka pomocy u różnych specjalistów, najlepszego lekarza i najlepszych rozwiązań? Nie zawsze się to udaje, nie zawsze medycyna umie poradzić sobie z problemem. Wielu z nas szuka tej pomocy u Pana Boga, w gorących modlitwach, żarliwie prosząc o dar zdrowia, o potrzebne łaski. Jak zauważył ojciec Remigiusz w czasie każdej Mszy św. modlimy się o zdrowie, ale Msze św. o uzdrowienie są szczególne i to nie ze względu na jej charakter, ale ze względu na nas samych gdyż wówczas przychodzimy na nie z innym nastawieniem. Przytoczył prosty przykład, w którym ukazał nasze zaangażowanie kiedy wiemy, że jest to Msza św. z okazji rocznicy ślubu naszej czy naszych bliskich. W czasie każdej Mszy św. modlimy się za naszych bliskich, ale w rocznicę ślubu jest to szczególna intencja, więc przeżywamy ją bardziej. Na każdej Eucharystii modlimy się za naszych zmarłych, ale kiedy zamawiamy Mszę Świętą w intencji zmarłego z naszej rodziny, to także inaczej przeżywamy tę Eucharystię. Dlatego Msza św., która została odprawiona w piątkowy wieczór w parafii pw. św. Benedykta w Chlewie była inna od codziennych Eucharystii.

Wieczorna Eucharystia, na którą ksiądz proboszcz Paweł Rogoziński zaprosił wszystkich parafian stała się Mszą Świętą o uzdrowienie. Sprawował ją ojciec Remigiusz z Łodzi. Towarzyszył mu zespół muzyczny „Mocni w Duchu”. Świątynia była wypełniona po brzegi, a i na zewnątrz szybko zapełniły się dodatkowe krzesła. Na telebimie obok świątyni, ci którzy nie zmieścili się w środku mogli śledzić całą Mszę św.  Jeszcze przed Eucharystią wszyscy z zespołem śpiewali pieśni, które były uwielbieniem Boga. Ojciec Remigiusz, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. Na początku wyjaśnił zgromadzonym, po co taka Msza. Zauważył, że idąc na nią w sercu niesiemy prośby i przychodzimy z innym sercem. Jednak by Pan Bóg mógł nam pomóc, najpierw my tego musimy chcieć i otworzyć się przed Nim. Podkreślił także, że istnieje takie ryzyko, że przychodząc na Mszę św. o uzdrowienie tylko z ciekawości, chcąc zobaczyć co Bóg dzisiaj uczyni, czy przekona mnie do wiary i rozwieje wątpliwości, niczego nie doświadczymy. Dlatego, że Bóg nie będzie niczego udowadniać. Bóg jest miłością, a miłości się nie udowadnia.  Ojciec Remigiusz podał także kilka przypadków, gdy wiara człowieka w Boga, w Jego miłość zaowocowała czy to zdrowiem, czy też pogodzeniem się z drugą osobą, a przede wszystkim przemianą serca. Zachęcał, by patrzeć na Boga z wiarą i powierzyć się całkowicie Bogu.  - Nie chodzi o ilość odmawianych modlitw, tylko o to jak się modlimy. Trzeba modlić się bez lęku. Trzeba mieć pokój w sercu. Trzeba pozwolić wejść Bogu do serca, by mógł je przemienić. Trzeba wyjść z kościoła z nadzieją i wyzbyć się lęku. Kiedy wychodzę bez nadziei, to nie wpuściłem Boga. Zachęcam byśmy wpuścili Boga do serca. To nie jest łatwe, ale tylko wtedy modlitwa przyniesie owoce – mówił ojciec Remigiusz. Na zakończenie Mszy św. wierni wraz z kapłanami, którzy przybyli z okolicznych parafii, trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu.

AW


Galeria fotografii

Przeglądaj galerię wersji Flash

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 12(525) od 3 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
o tym, dlaczego litania ma 33 wezwania i akurat takie, a nie inne?

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej