Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-09-12 12:09:58

Świadectwa na Ogrodach

mikorzyn

24 sierpnia w Mikorzynie ,,zakwitły” muzycznie, modlitewnie i wspólnotowo ,,Ogrody św. Idziego” rozpoczynając tygodniowe uroczystości odpustowe. Gośćmi specjalnymi w tym roku były zespoły Testimonium i Kanaan, które oprócz tego, że opowiadały muzyczne historie i uwielbiały Boga śpiewem, dawały także świadectwo, jak Bóg kierował historią ich życia oraz jak sprawiał cuda w ich rodzinach. Proboszcz parafii ks. prałat Ryszard Wachowiak do składania świadectwa zachęcał też swoich parafian i gości, a kilkoro z nich zdecydowało się na ten ,,skok na banji”, jak się wyraził Ksiądz Proboszcz. Tegoroczne spotkanie miało mieć wymiar przede wszystkim dawania świadectwa we wspólnocie, dlatego na pewno każdy zapamiętał słowa Katarzyny i Piotra, którzy wyszli przed publiczność z dwójką swoich dzieci, by zapewnić, że są ,,normalnym małżeństwem, które też się czasem pokłóci i ma problemy”, ale nie wyobrażają sobie życia bez wspólnoty, w której mają wsparcie i przykład, który pomógł im chociażby nauczyć się małżeńskiej modlitwy. 

Odwiedzając sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie o rodzinach, a szczególnie o dzieciach, można mówić bardzo długo. To tutaj liczni małżonkowie przyjeżdżają za wstawiennictwem Świętego prosić o potomstwo, po jakimś czasie wiele z nich wraca, by podziękować już z dziećmi za ich narodziny, a Ksiądz Prałat dodaje, że wielu zostawia zdjęcia i prosi o dalszą modlitwę. - Kilka dni temu przyjechali państwo z Warszawy, dowiedzieli się o naszym sanktuarium dzięki pismu ,,Cuda i łaski” i tutaj prosili o dziecko, o które starali się od dziewięciu lat. Nie pomagały żadne leki, terapie, ale pomógł św. Idzi i przyjechali z dzieciątkiem podziękować – opowiada ks. Ryszard, który jest świadkiem tych cudów św. Idziego już 25 lat i z radością przyjmuje każde kolejne dziecko. W naszej diecezji odbywa się przynajmniej kilkanaście tygodniowych odpustów z bogatymi programami, głównie w sanktuariach maryjnych, dlaczego więc do św. Idziego pielgrzymują tak licznie wierni z całej diecezji? Dlaczego ten odpust jest tak wyjątkowy? - Mamy tutaj w każdy wtorek Nowennę do św. Idziego i charakterystyczne jest to, że prawie połowa z intencji, które czytamy, to obok oczywistych próśb, podziękowania. Doświadczamy więc szczególnego wstawiennictwa i skuteczności św. Idziego – mówi ks. Ryszard i dodaje, że niektórzy księża twierdzą, że ten odpust jest największy w diecezji, ale uśmiecha się, że może mówią to z uprzejmości. 

W tym roku z tyłu kościoła, gdzie odbywa się na polowym ołtarzu Msza św. wieńcząca Ogrody św. Idziego, stanęła Brama Wiary z dzwonkiem. Na jej filarach każdy mógł napisać swoimi słowami wyznanie wiary i zadzwoniwszy przejść przez bramę i wziąć dla siebie z koszyczka fragment słowa Bożego. 

AAD


Galeria fotografii

Przeglądaj galerię wersji Flash

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej