Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-09-03 09:56:52

Dar życia u bł. Jana Pawła II

dar zycia

18 litrów krwi pozyskano podczas akcji poboru krwi, która odbyła się w niedzielę, 25 sierpnia na kaliskim osiedlu Dobrzec. Jej organizatorami była Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa PCK oraz parafia pw. bł. Papieża Jana Pawła II. 

Mimo, że akcja w tym miejscu odbywała się po raz pierwszy, organizatorzy nie mogli narzekać na brak zainteresowania. Spośród wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzili PCK-owski namiot, do oddania krwi zarejestrowane zostały 54 osoby. Dodatkowych kilkanaście osób musiało niestety zrezygnować z podzielenia się darem życia z powodu niespełniania kryterium wieku (18-60 lat), zażywanych leków lub zbyt niskiej wagi ciała (min. 50 kg). Ostatecznie krew oddało 40 osób, pozyskano w ten sposób 18 litrów bezcennego leku. Wśród dawców znaleźli się zarówno stali krwiodawcy, dla których niedzielna akcja stanowiła dogodny termin, jak też osoby, które zdecydowały się na ten szlachetny czyn pierwszy raz.  Akcja była równocześnie okazją do promowania idei honorowego krwiodawstwa. Zainteresowani mogli otrzymać foldery zawierające podstawowe informacje oraz uzyskać wyjaśnienia na temat pojawiających się wątpliwości od doświadczonych krwiodawców – działaczy PCK. Wiele serdecznych słów do osób uczestniczących w akcji skierował także proboszcz ks. Alfred Berlak. 

Janusz Sibiński, Przewodniczący Rady Rejonowej HDK PCK

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej