Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-07-08 11:55:31

Cień św. Józefa idzie za mną

Całe moje kapłańskie życie to w zasadzie posługa wśród ludzi w cieniu św. Józefa.
Odkąd przyjechałem do Kalisza, 11 lat temu, Józef otoczył mnie przez obecnych tu ludzi tą opieką,
o którą proszą w kaliskim sanktuarium od setek lat przybywający tu pielgrzymi 

To była opieka bardzo mi potrzebna wtedy, gdy przygotowywałem się do kapłaństwa jako kleryk, później będąc diakonem i na pierwszym przez biskupa Stanisława posłaniu do pracy w Radiu Rodzina. Wszędzie czułem obecność św. Józefa, także dzięki obiecanej mi już w tamtym czasie modlitwie przez ludzi tu mieszkających.

Gdy już raz pożegnałem się z nimi 9 lat temu, przyszło mi wrócić już po dwóch latach, by odtąd zostać z wiernymi i św. Józefem przez kolejne 7 lat. Z nimi i z cudowną troską św. Józefa przeżywałem swoją kapłańską posługę i ich; tą zwykłą, a i często niezwykłą codzienność. Będę chował w sercu wszystkie te chwile i tych ludzi do końca życia, czyniąc z nich lekcję dla własnych doświadczeń i przykład dla innych.

Z ludzi wzięty i do ludzi posyłany jest każdy ksiądz. Przychodzi moment, w którym musi on wstać i iść dalej, jak Jego Mistrz, Jezus. Wstaję więc i pójdę. Teraz do równie nieznanych mi ludzi, jak ci, do których przyszedłem 11 lat temu. Mam jednak pewność, że i oni staną mi się drodzy i później niezapomniani, bo i oni w swoim – od teraz już naszym, wspólnym – kościółku parafialnym, patrzą codziennie na św. Józefa w bocznym ołtarzu. A skoro jego cień pada i na tamto miejsce, to już jestem pewien, że – jak to powiedziała pewna mała bohaterka jednej z filmowych produkcji: „Czuję, że się znowu przyzwyczaję, a potem będzie mi smutno”.

Ks. Łukasz Przybyła

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej