Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-05-13 11:40:53

Bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem (cz. 2)

maraton

Już od młodości wielokrotnie słyszałem, jak wokół mnie powtarzano, że sport to zdrowie. Skoro więc coraz bardziej szerzy się moda na zdrowy styl życia i coraz więcej ludzi biega oraz uczestniczy w zawodach takich jak maraton (42, 195 m) czy półmaraton (21, 0975 m), dlaczego miałoby tam zabraknąć kleryków czy księży? Warto wspomnieć, że w tegorocznej edycji półmaratonu poznańskiego wzięło udział blisko 6, 5 tys. uczestników!

Od jakiegoś czasu biegający klerycy wraz z Andrzejem Plichtą zaczęli namawiać innych, a zwłaszcza nowych kleryków, by biegać i uczestnicząc w zawodach świadczyć o Chrystusie. Trwało to zaledwie miesiąc, a swoją chęć zdeklarowało kilka nowych osób. Poszliśmy w tej sprawie do naszego rektora ks. prof. Jana Grzeszczaka i dzięki jego wsparciu jak i pozwoleniu na to dzieło zakupiliśmy nowe dresy, na których widnieje napis „Jezus Żyje!”.

W niedzielę, 14 kwietnia odbyła się  impreza sportowa, której gospodarzem była stolica Wielkopolski – Poznań. To właśnie tam spotkało się ponad 6 tysięcy zawodników, by wystartować już w 6. z kolei Półmaratonie Poznańskim. Jesteśmy na starcie w nowych strojach z dużym napisem ,,Jezus żyje!”. Podzieliliśmy się na dwie grupy: Krzysztof Lewiński (rok II) i Rafał Żłobiński (rok I) stali przed połową zawodników na starcie, natomiast Michał Ostafiński (rok III), Piotr Jakóbek (rok II), Witold Kaczmarzyk (rok II) i nasz trener Andrzej Plichta za połową. Dlaczego taki podział? By jeszcze więcej osób mogło nas zobaczyć i przeczytać widniejący z tyłu bluzy napis ,,JEZUS ŻYJE!” Trzy, dwa, jeden i ruszyliśmy! Na trasie było wiele radości, często słyszeliśmy wiele pozdrowień: „Szczęść Boże”, „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”. Nie brakowało także tych odważniejszych, którzy zagadywali biegnąc obok nas. Dało się również słyszeć miłe komentarze: „O! Klerycy! Dobrze, że biegają”. Szybko pokonaliśmy ten dystans, i jak mówi hasło tegorocznego biegu: „Nasz ślad pozostał w Poznaniu!”

Myślę, że nie jednej osobie podczas tego biegu przypomnieliśmy o Bogu, z czego bardzo się cieszymy!

„I ja biegnę, ale nie tak, jak bym nie znał mety, i nie wymachuję bezładnie pięściami, ale biorę w karby i opanowuję swoje ciało, abym głosząc innym naukę, sam nie został odrzucony” (1 Kor 9, 26-27). Minął właśnie Tydzień Modlitw o Powołania, jesteśmy pełni nadziei, że być może przez to, co robimy wielu młodych ludzi zastanowi się nad swoją drogą życia, nad pójściem za Jezusem! 

Kleryk to nie tylko ten, który siedzi w kaplicy i przy książkach, ale to również ten, który ma w sobie mnóstwo energii, by biec i dawać świadectwo o zmartwychwstałym Chrystusie!
„Zrzućmy z siebie wszystko, co nam przeszkadza, i grzech, który tak łatwo przylega! Wytrwale biegnijmy w wyznaczonych nam zawodach!” (Hbr 12, 1). Biegnijmy za Jezusem ku wiecznej radości!

kl. Rafał Żłobiński  


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej