Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2013-01-04 11:44:15

W naszej stolicy

w naszej stolicy

Młodzież gimnazjalna z Kamienia wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy m. in. Seminarium Misyjne i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Najpierw wybraliśmy się jednak do Sejmu. Przed każdym wejściem wszędzie była ochrona. Kiedy weszliśmy do środka przeszliśmy przez wykrywacz metali. Najpierw poszliśmy na salę obrad, a później już powoli w stronę wyjścia. Kiedy wyszliśmy z Sejmu, ruszyliśmy na przechadzkę po Warszawie. Naszą uwagę zwrócił salon Ferrari i piękna palma rosnąca na środku skrzyżowania. Następnie dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Było w nim mnóstwo strzelb, różnych maszyn i przedmiotów z II wojny światowej, a nawet była replika samolotu Liberator w skali 1:1 oraz motocykl BMW R-12 z 1935 r.  Po wyjściu z muzeum przeszliśmy się do pięknego parku i zwiedziliśmy Łazienki. Na zakończenia dnia wybraliśmy się jeszcze na spacer tramwajem i metrem po Warszawie. Dotarliśmy do Pałacu Kultury i Nauki. Później zobaczyliśmy wiele pomników. 

Drugiego dnia rano wyruszyliśmy do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater”. Kiedy dotarliśmy na miejsce przywitał nas z uśmiechem włoski ksiądz, który był bardzo sympatyczny. Opowiadał nam o religii, wierze i jego życiu w seminarium. Później dołączył do nas jeszcze jeden ksiądz, tym razem Kolumbijczyk. 

Na dachu biblioteki uniwersyteckiej oglądaliśmy piękne ogrody, a później poszliśmy do Centrum Kopernika, najbardziej niesamowitego miejsca, w jakim zdarzyło mi się być. Nie sposób opisać, ile było tam fascynujących i wspaniałych rzeczy, jak np. modulatory głosu, roboty i wiele innych wynalazków. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Wiele się na niej nauczyłem i będę ją długo wspominać. 

Patryk Krysiak 

kl. I Gimnazjum w Kamieniu

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej