Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-12-10 13:11:07

KSM Diecezji Kaliskiej w internecie

katolickie

Świat pędzi do przodu. Technika rozwija się w zastraszającym tempie. Wielu dziś nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego, komputera, laptopa i internetu. Są to urządzenia, które znacznie ułatwiają nam życie. Zwłaszcza ludzie młodzi spędzają dużo wolnego czasu na „surfowaniu” po internecie, logując się na licznych dziś portalach społecznościowych, prowadząc swoje osobiste blogi, czy po prostu szukając różnych informacji, wszak, jak mówią, internet jest skarbnicą wiedzy.

Idąc z duchem dzisiejszych, skomputeryzowanych, czasów Kościół pragnie posłużyć się tymi środkami jako narzędziami nowej ewangelizacji. Chce on wykorzystać wirtualną przestrzeń do głoszenia Dobrej Nowiny o Chrystusie zwłaszcza ludziom młodym. Zatem do młodych, ale nie tylko, kierujemy zaproszenie do odwiedzenia nowopowstałej strony internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kaliskiej. Możemy się nią cieszyć już od uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata – patronalnego święta KSM. Jej adres www brzmi: ksm.kalisz.pl.

Na stronie znajdziemy podstawowe informacje nt. stowarzyszenia, począwszy od historii KSM-u w Polsce i diecezji kaliskiej przez statut, duchowość, elementy tożsamości organizacyjnej, a skończywszy na praktycznych wskazówkach, w jaki sposób zakładać oddziały KSM w parafiach, czy szkolne koła KSM w szkołach. Można tam również zapoznać się z życiem i drogą do świętości patronów KSM, którymi są bł. Karolina Kózkówna i św. Stanisław Kostka. Udostępniamy także dane kontaktowe dla wszystkich, którzy mieliby jakiekolwiek pytania, czy sugestie związane z zakładaniem i funkcjonowaniem parafialnych oddziałów KSM. Zawsze jesteśmy otwarci na konstruktywny dialog.

Zapraszamy zatem wszystkich do zapoznania się z nową stroną internetową naszego stowarzyszenia. Nie byłoby jednak tego pięknego dzieła, gdyby nie jego twórca – Bartłomiej Jańczak, do którego kierujemy wyrazy wdzięczności za poświęcone naszej stronie wolny czas i informatyczne umiejętności. Dzięki niemu stowarzyszenie w naszej diecezji mogło zaistnieć również w przestrzeni wirtualnej jaką jest internet. Bóg zapłać!

ks. Krzysztof


Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej