Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-10-15 10:24:18

Szlakiem sanktuariów maryjnych

Z parafii Lutogniew 17 września wyruszyła 21-osobowa grupa na trzydniową pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych.

Wyjazd poprzedziła Msza Święta odprawiona przez ks. proboszcza Łukasza Żurawskiego, kustosza sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. We Wrocławiu największe zainteresowanie pielgrzymów wzbudziła Panorama Racławicka. Potem w programie była kopalnia soli w Wieliczce, obiekt wpisany przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Zeszliśmy do chodników na głębokości 135 m. Kaplica św. Kingi z jej relikwiami to największa na świecie podziemna świątynia na głębokości 101 m. W komorze Warszawa, która przeznaczona jest na uroczyste koncerty i bale, zjedliśmy obiadokolację. W Krakowie rano czekał na nas Stary Rynek, Sukiennice, słynne okno papieskie, ołtarz Wita Stwosza i grób pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu. Następnie pojechaliśmy do Zakopanego, aby pójść nad Morskie Oko. Pogoda byla przepiękna, więc widać było nawet krzyż na Giewoncie. Poszliśmy także na Krupówki i wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch. Następnie udaliśmy się do pustelni św. brata Alberta. To wielki, wykształcony Polak, który walczył w powstaniu styczniowym. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Założył jednak Zgromadzenie Braci Albertynów i poświęcił swe życie opiece nad ubogimi. Uczestniczyliśmy we Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Pojechaliśmy też do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. 

Chyba skorzystaliśmy z przychylności nieba, bo po półgodzinnym zwiedzaniu była Msza św. dokładnie o godz. 12. Ks. Proboszcz tym razem był jedynym celebransem. Odwiedziliśmy jeszcze Wadowice, a tym samym zamknęliśmy cykl zwiedzania sanktuariów kultu maryjnego. Wróciliśmy do Lutogniewa wieczorem, gdzie przywitano nas chlebem. Dziękuję Ks. Proboszczowi i całej grupie za wspaniałą atmosferę.

A.R.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej