Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-09-18 12:57:54

Relikwie św. Gerarda w sanktuarium maryjnym

Św. Gerard Majell czczony w Kościele jako patron i opiekun matek w znaku relikwii zagościł na stałe w bazylice mniejszej w Tuchowie. Uroczysta intronizacja jego relikwii odbyła się 8 września podczas wieczornej Eucharystii. Relikwie z cząstką kości Świętego Gerarda w ozdobnym relikwiarzu zostały umieszczone w lewym bocznym ołtarzu. Eucharystii przewodniczył o. Sylwester Cabała, radny prowincjalny, zaś kazanie wygłosił 

o. Edward Nocuń, dyrektor Archiwum Generalnego Redemptorystów w Rzymie. Kaznodzieja podkreślił, że św. Gerard Majella (1726-1755) żył zaledwie 29 lat, był bratem zakonnym w zgromadzeniu redemptorystów i całe swoje życie opierał na zawierzeniu Bogu i miłości do Maryi. Jego święte życie obfituje w cuda i łaski, o czym świadczą liczne pielgrzymki przybywające do jego grobu znajdującego się w sanktuarium w Materdomini niedaleko Neapolu. - Otaczamy czcią relikwie świętych i modlimy się przy nich, gdyż jest to źródło wielu łask, których Bóg udziela za ich wstawiennictwem. Święci są przyjaciółmi Chrystusa, ale także naszymi braćmi, dlatego wstawiają się u Boga w naszych intencjach - podkreślił o. Cabała. Po Mszy św. wierni mogli oddać cześć relikwiom poprzez ucałowanie.

W czasie cotygodniowego nabożeństwa do św. Gerarda polecane są Bogu zwłaszcza te kobiety, które przeżywają problemy zdrowotne w okresie ciąży, zanoszone są także intencje tych małżeństw, które mają trudności z poczęciem dziecka. Wiele kobiet oczekujących na narodziny potomka przesyła na to nabożeństwo swoje prośby o opiekę i wsparcie Świętego patrona. Prośby na nabożeństwo do św. Gerarda można wrzucać do specjalnej skrzynki w tuchowskiej bazylice lub przesyłać na adres elektroniczny: gerard@redemptor.pl


INFORMACJE Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W OPARCIU O SERWIS INFORMACYJNY KAI OPRACOWAŁA AW

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

matka, 2015-10-20 09:38:40

Sw Gerardzie błagam Cię o o to aby moje jeszcze nie narodzone dziecko urodziło sie i o to aby urodziło sie zdrowe gdyż jestem chora na powazna chorobe, ktora mu zagraza. Otocz mojego synka opieka i wybłagaj dla niego zdrowie.

marzena, 2014-09-21 21:21:43

Św. Gerardzie, dziękujemy za Twoim wstawiennicywem Bogu Wszechmocnemu za łaskę macierzyństwa i ojcostwa jakimi nas obdarzyles Miej w opiece cała nasza rodzinę .

marzena, 2014-09-21 21:07:52

Św.Gerardzie za Twoim wstawiennictwem proszę o potomstwo dla mojej kuzynki i jej męża. Błagam, wypros dla nich tę łaskę. Umocnij ich w duchu i napelnij wiarą.

Matka, 2013-05-20 18:09:14

Proszę żeby dzieci mnie nie opościły i na starość nie zostałam sama ,proszę o uwolnienie od ludzi złych i wszelkiego zła mnie i moją rodzinę.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej