Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-08-31 12:21:34

W Górach Świętokrzyskich

w górach

Parafialny oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp. zorganizował wypoczynek dla dzieci i młodzieży. W tym roku 42 dzieci wraz z opiekunami, na czele z proboszczem parafii ks. Marianem Niemierem obrało sobie za cel Góry Świętokrzyskie. Wypoczynek trwał od 8 do 15 sierpnia. Każdy dzień wypełniony był po brzegi: począwszy od Eucharystii, przez wyjazdy w okoliczne tereny, po wypoczynek na basenie, gry i zabawy na boiskach sportowych oraz wspólne dyskoteki.

Zamieszkaliśmy w ośrodku wypoczynkowym w Rudkach koło Kielc, skąd wyruszaliśmy na podbój okolicy. Zawitaliśmy do pisarza Henryka Sienkiewicza w dworze w Oblęgorku, zwiedziliśmy katedrę w Kielcach i byłą rezydencję biskupów. W następnych dniach m.in. ruszyliśmy śladami dinozaurów w Parku Jurajskim w Bałtowie, dotarliśmy do Bodzentyna – wioski i kościoła parafialnego z ołtarzem sprowadzonym z katedry wawelskiej. Nasz ośrodek noclegowy znajdował się pod Świętym Krzyżem, górą, na której znajduje się sanktuarium z relikwiami Świętego Krzyża. Nie mogło więc zabraknąć nas na szczycie. W drodze powrotnej do domu zajrzeliśmy za mury opactwa cysterskiego w Sulejowie – Podklasztorzu.  

Kl. Paweł Nowacki

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej