Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-08-07 09:40:06

Kocham, więc nie piję szczególnie w sierpniu

Prośba o godne przeżycie sierpnia – miesiąca abstynencji 2012plakat

W sierpniu, miesiącu pięknych uroczystości religijnych, wspominamy także wiele przełomowych wydarzeń, które zaważyły na losach naszej ojczyzny. Obecnie wielkim wyzwaniem stojącym przed naszym narodem jest troska o trzeźwość. Statystyki ostrzegają nas, że w tej kwestii pojawiają się coraz większe problemy i zagrożenia. Dlatego z jeszcze większą mocą rozbrzmiewa wezwanie do podjęcia dobrowolnej abstynencji w sierpniu. To właśnie łatwość życia w abstynencji jest istotą cnoty trzeźwości. 

W tym roku będziemy przeżywać miesiąc abstynencji pod hasłem „Rodzina szkołą trzeźwości”. Dlatego w sposób szczególnie prosimy  wszystkie rodziny, aby w tym wyjątkowym czasie dzieliły się swoim świadectwem troski o trzeźwość. To od postawy rodzin silnych Bogiem zależy, czy Polska będzie trzeźwa. Podkreślamy jednocześnie, że rodziny muszą otrzymywać wsparcie od władz publicznych wszystkich szczebli, które zgodnie z obowiązującym prawem są zobowiązane do ograniczenia fizycznej i ekonomicznej dostępności alkoholu. 

Prosimy wszystkich ludzi otwartych serc o podejmowanie dobrowolnej abstynencji. Niech będzie to nasze świadectwo, znak naszego zatroskania o rozwój duchowy i przyszłość naszej ojczyzny.

Bp Tadeusz Bronakowski

Przewodniczący Zespołu KEP

ds. Apostolstwa Trzeźwości

 

Modlitwa o trzeźwość

Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Integracji Społecznej ,,Na Kępie”. Głównym statutowym celem naszego Stowarzyszenia jest propagowanie trzeźwego stylu życia oraz pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom. Wielu z nas uzależnienie np. od alkoholu zna z autopsji. Jeździliśmy od wielu lat grupowo na spotkania ogólnopolskie trzeźwościowe w Częstochowie czy w Licheniu. Sanktuarium na Pólku jest dla mieszkańców Ziemi Kępińskiej miejscem świętym – kultowym. Dlatego też w tym świętym miejscu postanowiliśmy corocznie organizować spotkanie trzeźwościowe. Zawsze w drugą sobotę sierpnia, miesiąca ogłoszonego przez Kościół miesiącem trzeźwości. W tym roku będzie to już VIII spotkanie.

Zapraszamy na Pólko całą Południową Wielkopolskę i nie tylko. Jednak głównie zależy nam na mieszkańcach Ziemi Kępińskiej, którzy tak jak inne rejony naszej ojczyzny cierpią na skutek nadmiernie spożywanego alkoholu. Chcemy im pokazać, dać świadectwo, że można żyć inaczej, że można żyć bez alkoholu, narkotyków itp. substancji. Cieszymy się, że nasze spotkania odbywają się w Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem, gdzie jest taki szczególny klimat Bożego pokoju i odczuwalność Bożej łaski, którą wyprasza nam wszystkim, spoglądająca z Cudownego Obrazu, Matka Boża Pólkowska. Potrzebna jest nam wszystkim owa moc ducha i łaska wiary, aby żyć w wolności i trzeźwości na co dzień. Do zobaczenia w sobotę, 11 sierpnia o godz. 18.00 we wspólnocie ludzi wierzących i wspierających siebie nawzajem, w tym cudownym i jakże drogim nam miejscu, jakim jest Sanktuarium na Pólku pod Bralinem. 

Członkowie Stowarzyszenia

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Krzysztof Andrzej, 2013-08-01 21:10:45

Plakacik ma bardzo przekonywającą formę, tak w treści, jak i w formie. Szkoda, że nie istnieje w formie typowej plakietki o średnicy 55mm, przypinanej na umocowaną z tyłu agrafkę, i - oczywiście - szkoda, że nie można go u Was kupić (np. metodą wysyłkową). - A może... ? Jestem nauczycielem na wsi, gdzie może i przestrzega się tej modlitwy przez abstynencję, ale zawsze jest przy tym tysiąc i jedna sytuacja nadzwyczajna (a bo gorąco, a bo żniwa, a bo jutro nie idziemy do pracy, a bo stypa, a bo kupiłem coś fajnego, a bo po jednym piwku to nie będzie grzech, po drugim też... - bo jesteśmy dorośli, itp. itd.) Chciałbym się ustrzec od tego kuszenia przez środowisko, zwłaszcza, że jestem ,,na tzw. świeczniku. Może bym sobie i zrobił taki znaczek, ale nie byłby tak przekonywający i odporny na deszcze czy zniszczenie, jak ,,drukowany''.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej