Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-07-19 10:49:47

Światowe spotkanie jezuitów

10 lipca Mszą św. w domu rekolekcyjnym Mwangaza w Nairobi rozpoczęła obrady 70. Kongregacja Prokuratorów Towarzystwa Jezusowego, na które zjechało blisko stu delegatów ze wszystkich prowincji zakonu oraz Generał jezuitów.  

- To nie jest gerontokracja. To młoda grupa. Mamy przed sobą przyszłość – stwierdził, patrząc na delegatów, ojciec Adolfo Nicholás. W homilii na Mszy św. inauguracyjnej przyznał, że Towarzystwo Jezusowe od 1968 r. przeżywa kryzys, który obecnie wydaje się kończyć. - Przyjechaliśmy do Nairobi, by się nawzajem zachęcać do lepszej służby i większej świętości – zaznaczył Generał zakonu. Tygodniowe obrady mają wskazać blaski i cienie apostolatu jezuitów, gdyż – jak stwierdził ojciec Nicholás – zawsze szukamy, w czym możemy się poprawić.

Jezuickie Kongregacje Prokuratorów zbierają się od 1565 r. Obecna, 70. z kolei, jest drugim tego typu spotkaniem w historii jezuitów, odbywającym się poza Rzymem, a pierwszym poza Europą. Do Nairobi przybyło 84 prokuratorów, wybranych przez jezuitów na całym świecie, oraz 13 uczestników, którzy wchodzą do tego grona z urzędu. Wśród prokuratorów jest 7 przedstawicieli z Afryki, 14 z Ameryki Łacińskiej, 25 z Azji, 29 z Europy i 9 z Ameryki Północnej.


INFORMACJE Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W OPARCIU O SERWIS INFORMACYJNY KAI OPRACOWAŁA AW

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej