Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-06-11 12:48:10

Marsz w Byczynie

marsz w byczynie

W wielu miastach naszego kraju odbywają się marsze w obronie życia i mediów katolickich. W parafii Świętej Trójcy w Byczynie, gdzie posługę proboszcza pełni ks. kanonik Tadeusz Jaśkiewicz, a wikarym jest ks. Szymon Cierpik - także taki Marsz odbył się 26 maja. Jego organizatorami były wspólnoty istniejące przy parafii - Civitas Christiana, Krucjata Wyzwolenia Człowieka i Pro Familia.

Marsz poprzedziła Msza św., po której jeden z organizatorów Jan Przybylski, odpowiedzialny za KWC rejon południowy naszej diecezji, przywitał wszystkich. Wyruszyliśmy ulicami naszego miasta w grupie około 100 osób śpiewając religijne i patriotyczne pieśni, przeplatane słowami dwóch wielkich Polaków - bł. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego. W marszu brali udział wierni z Byczyny, Opola, Kluczborka, Kalisza, Ostrowa Wlkp., Wieruszowa i innych miejscowości. W naszym marszu brała także udział Kapela znad Baryczy. Przyjechali do naszego miasta, gdy usłyszeli informację ogłoszoną w naszym Radiu - Radiu Maryja. Po marszu w Byczynie dali dwugodzinny koncert.

Słyszy się głosy, że w takich małych miastach taki marsz nie ma sensu, gdyż nie dociera tam, gdzie powinien. My uważamy inaczej i wiemy, że dotrze tam, gdzie trzeba. Dziękujemy wiernym, że problem obrony życia i mediów katolickich nie jest im obojętny. 

w imieniu odpowiedzialnych Jan Przybylski

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 17(530) od 12 sierpnia 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
artykuły o Matce Bożej w różnych odsłonach

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej