Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-05-29 09:58:29

Zdrowie prokreacyjne

W Gorzowie Wielkopolskim odbyła się sesja naukowa pod hasłem: „NaProTECHNOLOGY - Zdrowie prokreacyjne”. Konferencja, w której uczestniczyło ponad 300 osób, odbyła się 19 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta, pod honorowym patronatem m.in bp Stefana Regmunta, przewodniczącego Komisji KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz Elżbiety Polak Marszałka Województwa Lubuskiego.

Ks. dr Dariusz Orłowski, diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji zielonogórsko–gorzowskiej, odwołując się w kazaniu do słów z Encykliki Evangelium Vitae Jana Pawła II o tym, że życie człowieka pochodzi od Boga, jest Jego darem i odbiciem oraz że człowiek nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego zniszczenia niewinnej istoty ludzkiej - tłumaczył znaczenie nowej dziedziny medycyny, którą jest naprotechnologia, wpisująca się w realizację głoszenia misyjnego nakazu Chrystusa.

- W dobie powszechności aborcji, sztucznej prokreacji, eksperymentów na ludzkich embrionach, eutanazji - jest potrzeba świadectwa poszanowania ludzkiego życia od momentu poczęcia aż do jego naturalnej śmierci. Naprotechnologia jest postawą pokory wobec tajemnicy ułomności ludzkiej, szacunku wobec ludzkiego życia, które pochodzi od Boga – mówił kapłan.

Istotne jest, aby rozpowszechniać tę wiedzę wśród lekarzy, pracowników służby zdrowia, par małżeńskich szczególnie tych, które cierpią z powodu braku potomstwa, a także wobec wszystkich nas – zauważył duszpasterz.

Organizatorami konferencji były: Oddział Lubuski Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR oraz Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.


INFORMACJE Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W OPARCIU O SERWIS INFORMACYJNY KAI OPRACOWAŁA ARLETA WENCWEL

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej