Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-05-23 11:41:15

O Polskę zgodną z wolą Bożą

W Radomiu powstała niezwykła grupa modlitewna. Politycy, w tym byli posłowie i senatorowie, samorządowcy, radni, przedsiębiorcy, stworzyli Koło różańcowe, które powstało przy parafii Bożego Miłosierdzia w Radomiu. Członkowie grupy zobowiązali się do odmawiana co najmniej jednej dziesiątki Różańca w intencji Polski, spotykają się również raz w miesiącu na Mszy Świętej i na spotkaniach, aby pogłębiać znajomość nauczania bł. Jana Pawła II. Proboszcz parafii ks. Mirosław Kszczot wyraził radość, że jest to inicjatywa oddolna, która powstała z potrzeby serca. - Widzimy, że Polska potrzebuje wsparcia modlitewnego, dlatego powstała grupa modlitewna „O Polskę zgodną z wolą Bożą”, nie zgodną z jakąś grupą, czy opcją polityczną, lecz wolą Boga - powiedział ks. Kszczot.

W ubiegłym roku bp Tomasik zaprosił wiernych do „Wielkiej Modlitwy Różańcowej w Intencji Ojczyzny”. Prosił wówczas o odmówienie codziennie przynajmniej jednej tajemnicy Różańca w intencji, „aby Polska była wierna Chrystusowi, Ewangelii i krzyżowi”. Ordynariusz radomski zachęcił też do wpisywania się do Parafialnej Księgi Różańca za Ojczyznę.


INFORMACJE Z ŻYCIA KOŚCIOŁA W OPARCIU O SERWIS INFORMACYJNY KAI OPRACOWAŁA AW

 
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej