Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-03-05 10:05:26

Demonstracja w obronie wolności

Nie ustają protesty w obronie wolnych mediów, a w szczególności Telewizji Trwam. Kilkanaście tysięcy osób oburzonych decyzją KRRiT, która nie przyznała TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie, zebrało się  przed Sejmem. Prowadzący pikietę szli z transparentami zawierającymi hasła o wolności słowa i wolności mediów, a także o równym traktowaniu wszystkich rodzajów stacji telewizyjnych. Pozbawienie TV Trwam miejsca na multipleksie jest oczywistą dyskryminacją i całkowitym zaprzeczeniem zasady pluralizmu, o której tak głośno dziś mówią politycy i znawcy mediów. Spod Sejmu uczestnicy demonstracji przemaszerowali pod Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu. 

W manifestacji uczestniczyli znani publicyści, m.in. Rafał Ziemkiewicz i Jacek Karnowski, a także ks. Stanisław Małkowski i europoseł Ryszard Czarnecki. - Krajowa Rada może zmienić swoją decyzję i przyznać się do błędu – powiedział Czarnecki w rozmowie z KAI. Warto dodać, że to wydarzenie z 25-tysięcznym tłumem w roli głównej nie zostało odnotowane przez ogólnopolskie media.

opracowała AW

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej