Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-01-23 10:41:09

W prawdzie budować relacje

Ludzie mediów zgromadzili się 9 stycznia na noworocznym spotkaniu w parafii Miłosierdzia Bożego. Mszę Świętą dla dziennikarzy radiowych, prasowych i telewizyjnych sprawował sam ordynariusz ks. bp Stanisław Napierała wraz z diecezjalnym duszpasterzem ludzi mediów ks. prałatem Leszkiem Szkopkiem oraz gospodarzem spotkania ks. proboszczem Bogumiłem Kempą. Tradycją tych spotkań stało się, że po Ewangelii następuje chwila refleksji w ciszy, a słowo do zebranych Ksiądz Biskup kieruje na sali parafialnej, w której dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza i parafian możemy się posilić. Wśród dziennikarzy tam zebranych znalazły się media z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Pleszewa, w tym oczywiście także nasze diecezjalne media. Wszyscy zostali powitani przez ks. prałata Leszka Szkopka, który u progu tego nowego roku, życzył ludziom mediów doświadczenia Boga, doświadczenia Jego miłości i bliskości. 

Po pysznym posiłku Ksiądz Biskup przypomniał dziennikarzom, że podobnie jak kapłani mają oni powołanie do służby, szczególnie do służby słowu i słowem, która jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Drugim ważnym zadaniem ludzi mediów jest udział w budowaniu relacji międzyludzkich, otwieranie ich na dobro i wykorzystywanie środków masowego przekazu do rozmnażania tego dobra. Trzecim elementem niezbędnym w pracy dziennikarza powinna być prawda, która czasami nie jest łatwa, do której trzeba czasami dopiero dojrzewać, ale która ostatecznie zawsze wyzwala i zwycięża. Każda prawda powinna być jednak wypowiadana z miłością, żeby nikogo nie zranić. Bóg jest miłością, zatem miłością powinni się także kierować ludzie mediów. Jak mówił Ksiądz Biskup ,,miłość jeszcze nikomu nie zaszkodziła” i podkreślał, że trzeba także miłować nieprzyjaciół i ,,zło dobrem zwyciężać”. Taki gest dobroci i miłości może bardzo zaskoczyć naszego ,,przeciwnika” i coś w nim zmienić. 

AAD

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej