Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2012-01-05 10:59:15

Marsz dla życia

28 grudnia 2011 roku ulicami Rzeszowa przeszedł Marsz dla Życia. W ten sposób obrońcy życia i mieszkańcy miasta manifestowali swoje poparcie dla prawa do życia człowieka i pragnienie dobrego prawodawstwa. Spotkanie rozpoczęło się przed pomnikiem Dzieci Nienarodzonych, gdzie uczestnicy przypominali, że życie to dar od Boga i należy je szanować i troszczyć się o nie od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz zgromadził ludzi, którym nie jest obojętne ludzkie życie. Zarówno starsi, jak i młodzi zgodnie mówili o potrzebie mówienia na ten temat.
– Modlimy się o dobre prawodawstwo w obronie życia. Niestety, w wyniku dotychczasowych ustaw aborcyjnych zabito około 25 milionów Polaków, o czym mogliśmy tutaj usłyszeć. To straszne dane – mówili uczestnicy marszu. - Naszym obowiązkiem jest pamiętać o tych dzieciach, którym nie dano się narodzić. To nie jest sprawa przeszłości. Dziś także odbiera się im to prawo, ponieważ ich rodzice wybierają dobrobyt, wolność, niezależność. Wśród uczestników marszu nie zabrakło ludzi młodych: harcerzy, diakoni Życia Ruchu Światło – Życie. - Wśród młodych ludzi panuje kult pieniądza, temat życia to często temat tabu. Dlatego my, młodzi ludzie wierzący powinniśmy na ten temat głośno mówić i manifestować swoje postawy, choćby przez udział w takim marszu – mówili uczestnicy manifestacji. Marsz zakończył się Msza Świętą w obronie życia w bazylice ojców bernardynów.

AW na podst. KAI

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 12

Opiekun nr 13(526) od 17 czerwca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacja z 22. Spotkania Młodych na Lednicy

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej