Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-12-22 12:47:27

Z Jezusem Eucharystycznym

Grupa dzieci z parafii pw. NMP Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim wybrała Jezusa jako swojego przyjaciela i wstąpiła do Eucharystycznego Ruchu Młodych. Poprosili o przyjęcie, bo chcą uczyć się coraz bardziej kochać Jezusa obecnego w Eucharystii i naśladować Go w dobroci, posłuszeństwie, ofiarności i cierpliwości. Mszy św. 11 grudnia przewodniczył ks. Piotr Kowalek, diecezjalny moderator ERM. W homilii przypomniał dzieciom postać św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki ruchu. Ks. Kowalek wręczył każdemu z nowych członków żółtą chustę, znak przynależności do ERM. Na dzieci spoglądała cały czas
św. Urszula, która przybyła do parafii w znaku relikwii. Młodzi ERM-owicze z Ostrowa spotykają się od maja. Poznali już cztery zasady ruchu, które przypominają, jak ważne jest życie Mszą św., czytanie Ewangelii, miłość bliźniego i bycie trzynastym apostołem.
- W czasie spotkań modlimy się, czytamy Ewangelię i potem ją omawiamy, rysujemy albo przygotowujemy przedstawienie, a potem rozpoczyna się zabawa. Przychodzimy na spotkania, bo lubimy uczyć się o Jezusie i bawić z koleżankami - podkreślają uczestnicy spotkań. Opiekunem grupy jest ks. wikariusz Eugeniusz Synowiec. W prowadzeniu spotkań pomaga pani Emilia.

ReJ


 
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej