Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-12-22 12:40:09

Jubileuszowa pocztówka

Z okazji 35. rocznicy nawiedzenia ostrowskiej fary przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej Ostrowskie Towarzystwo Genealogiczne wydało pocztówkę. W niedzielę, 27 listopada kartkę rozprowadzano w konkatedrze. Pomysł wydania pocztówki wyszedł od Mariana Nowaka, wiceprezesa Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego. Na pocztówce umieszczono fotografie z 1976 r. wykonane przez Mariana Łakomego. Na pierwszym zdjęciu można zobaczyć ks. kard. Karola Wojtyłę i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, a drugie zdjęcie przedstawia Obraz MB Częstochowskiej na ołtarzu. Na kartce znalazła się także jedna fotografia współczesna - z nawiedzenia 6 lipca 2011 r. Obrazu Jasnogórskiego ostrowskiej konkatedry wykonana przez Ewę Kotowską-Rasiak. Pozostałe fotografie są autorstwa Mariana Franciszka Nowaka, który jest autorem projektu pocztówki. Nabito na niej pieczęcie parafii konkatedralnej i Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego.

Ewa Kotowska-Rasiak


 
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka

Opiekun nr 21(508) od 8 października 2017

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in. rozmowa z postulatorką służebnicy Bożej z diecezji kaliskiej s. Włodzimiry.

Zamów prenumeratę

 

kwartlanik

Kwartalnik "Opiekuna" -
Okno Wiary 2(10) 2017

w którym pragniemy rozmawiać z naszymi Czytelnikami o wierze, Kościele, rodzinie i historii.
W najnowszym numerze o św. Józefie

ARCHIWUM KWARTALNIKA

banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej