Autorzy Archiwum Galeria Polecane Kontakt Ogłoszenia

2011-10-13 10:24:45

Na świeczniku 21(351)

Powoli dobiegają końca dni peregrynacji Matki Bożej w Cudownym Wizerunku Janogórskim w naszej diecezji. Maryja sprawia, że na jedną dobę nasze życie staje się wielkim świętem, jak często mówią nasi Pasterze, przenosi Ona do naszych parafii wesele z Kany Galilejskiej. Od nas zależy, czy będziemy chcieli, by nasze życie było nieustającym świętem z Maryją i Jej Synem, czy wrócimy do narzekania na problemy codzienności, zapominając o nadziei i ufności, które Ona nam przynosi. 

Kiedy Maryja w Cudownym Wizerunku Jasnogórskim będzie opuszczała granice naszej diecezji nie powinniśmy jej żegnać, bo Ona zostaje z nami, ale powinniśmy Jej dziękować, że w tym szczególnym Znaku przybyła do nas, by umocnić wiarę i dodać sił do walki z trudnościami, jakie spotyka na swojej drodze każdy, kto chce żyć wiarą na co dzień. Dlatego słowami księdza biskupa Stanisława Napierały zapraszamy na uroczystości dziękczynne kończące ponad roczną peregrynację Pani Jasnogórskiej w diecezji kaliskiej. Będzie miała ona miejsce na kaliskim rynku 29 października. Szczegóły organizacyjne i inne informacje podajemy na stronie 5, zaraz obok listu Księdza Biskupa. 

Natomiast na rozkładówce naszego pisma (s. 16 i 17) Czytelnicy znajdą rozmowę Naczelnego z ojcem Mariuszem, jednym z paulinów, którzy opiekują się Obrazem Pani Jasnogórskiej podczas peregrynacji w naszych parafiach. Dla ojca Mariusza jest to pierwsza diecezja, w której sprawuje posługę przy Cudownym Wizerunku Czarnej Madonny i dba o to, by przyjęcie i odprowadzenie Obrazu przebiegało sprawnie, ze szczerym nabożeństwem i godnością. Na naszych łamach opowiada o drodze swojego powołania do zgromadzenia paulinów, które nie od razu było dla niego oczywiste, a także o tym, jak jego własna mama prowadziła go do tej Matki najważniejszej, Maryi. 

W poprzednim numerze opublikowaliśmy relację ze spotkania młodych na Górze Krzyża Jubileuszowego. Dziś zachęcamy Czytelników do lektury homilii Biskupa Ordynariusza wygłoszonej wówczas podczas Mszy św. (s. 8 ,,«Zwyciężyłeś szatanie!» Gdzie? W sądzie?”), tym ważniejszej, że pan Darski, który zbeszcześcił Pismo Święte, po raz kolejny dopuścił się czynów karygodnych, parodiując kapłana uzdrawiającego chorych, obrażając w ten sposób wszystkich wierzących. 

Nie zapominamy też o tym, że październik jest miesiącem szczególnie poświęconym Maryi i modlitwie różańcowej. Dlatego na stronie 18 w artykule pt. ,,Niezawodne lekarstwo” można znaleźć refleksje Aniki Djoniziak wokół Różańca, który może być doskonałym sposobem nie tylko dla starszych osób na samotność, ale także dla młodszych na życiowe problemy.  

 
Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, prosimy o przepisanie wyrazów z obrazka. Wyrazy muszą być oddzielone spacją.

Artykuły

Pozostałe kategorie
komentarz redaktora
w słowie bożym
prawo kanoniczne
meandry czwartej wladzy
sacrum w muzyce
nauka spoleczna kosciola
okladka 15

Opiekun nr 15(528) od 15 lipca 2018

Zapytaj w parafii o nowego "Opiekuna", a w nim m.in
relacje z wczasorekolekcji w Odolanowie

Zamów prenumeratę

 

baner
banner
figazmakiem
Drewniane kościólki Jasna i ta druga strona 25 lat diecezji

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej